Obchodovanie virtuálnej meny môže byť výhode ako pre profesionálov tak aj pre začiatočníkov.

Trh je pomerne stále mladý a má široké rozpätie. Populárne je obchodovanie arbitráží ako aj s maržami.

Fluktuácia ceny Bitcoinu v histórii aj dnes pravdepodobne priniesla viac nových užívateľov a investorov ako akákoľvek iná kryptomena. Každá Bitcoinová „bublina“ vytvára veľké davové šialenstvo, ktoré spôsobí okamžitú medializáciu. Pozornosť médií spôsobuje väčší záujem a cena rapídne stúpa až kým ošiaľ neskončí.

Pri každom náraste ceny Bitcoinu si chcú noví investori a špekulanti získať svoj podiel. Vzhľadom na to , že Bitcoin je globálny, je jednoduché ho odoslať a obchodovať s ním kdekoľvek na svete.

V porovnaní s inými finančnými nástrojmi má Bitcoin pomerne jednoduchý vstup na trh. Pokiaľ už vlastníte Bitcoin, môžete začať obchodovať okamžite. Mnoho búrz nevyžaduje komplikované overovania alebo dokonca ani žiadne.

Prečo obchodovať Bitcoin?

V prvom rade je dôležité pochopiť prečo je obchodovanie s Bitcoinom také populárne a jedinečné.

Bitcoin je globálny

Bitcoin nie je obyčajná fiatová mena, to znamená, že jeho cena nie je priamo spojená s ekonomikou alebo politikou ktorejkoľvek krajiny. Počas svojej histórie cena Bitcoinu reagovala na širokú škálu udalostí, od čínskej devalvácie juanu po grécke kapitálové kontroly.

Všeobecná hospodárska neistota a panika spôsobila niektoré zvyšujúce sa ceny BTC. Niektorí tvrdia napríklad, že kapitálové kontroly Cypru priviedli Bitcoinu pozornosť a spôsobili nárast cien počas bubliny v roku 2013.

Bitcoin obchodovanie 24/7

Na rozdiel od akciových trhov, neexistujú oficiálne burzy Exchange. Namiesto toho sú na celom svete stovky búrz, ktoré fungujú 24 hodín denne. Z dôvodou, že neexistuje oficiálna burza pre obchod s BTC, neexistuje ani jeho oficiálna cena- preto to môže na burzách často vyzerať ako na divokom západe. Zároveň to však môže vytvárať aj príležitosti arbitráže, ale väčšinu času výmeny zostávajú v rovnakom všeobecnom cenovom rozpätí.

Bitcoin je dynamický

BTC je známy svojími rýchlymi a častými cenovými pohybmi. V priebehu roka sa stáva, že nájdeme mnoho denných grafov, na ktorých výkyvy predstavujú bez problémov aj 5%. To však vytvára veľmi zaujímavé príležitosti pre obchodníkov, ktorí môžu kedykoľvek zachytiť výhodný obchod.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here