Anonymné kryptomeny ako Monero, by mohli mať momentálne nákupnú cenu. Bitcoin taktiež nezaostáva. Horšie sú na tom altcoiny, ktoré už stratili aj viac ako 90% svojej hodnoty a mnohé sú predurčené na zánik.

Aj keď sa môže zdať , že Bitcoin má veľmi ťažké obdobie a jeho cena je blízka tohtoročnému minimu, stále to nie je taká katastrofa, ak sa na graf pozrieme z historického hľadiska. Skôr naopak, cena je stále v pluse v porovnaní s predošlými rokmi a mnoho obchodníkov sa domnieva, že ešte ani zďaleka nedosiahla cena svoje ATH.

Bitcoin, Monero a ich jasná budúcnosť

Spoločnosť Satis Group, ktorá sa venuje hlavne poradenstvu v oblasti v ICO ale poskytuje aj výskumnú činnosť vďaka ktorej sa pokúšajú predpovedať vývoj na trhu, na základe rôznych vedeckých analýz. Najnovšie vydali správu, v ktorej odhadujú vývoj kryptomien v najbližšom desaťročí pre TOP 10 kryptomien.

Skutočným víťazom je podľa ich analýz jednoznačne Monero, v súčasnosti sa nachádza na 11. Mieste na coinmarketcap.com. Satis však predpovedá, že v priebehu nasledujúcich 5 rokoch bude mať hodnotu až 18 000 dolárov! To predstavuje viac ako 18,200 percentný nárast zo súčasnej hodnoty, ktorá je na úrovni viac ako 98 dolárov.

Zdroj: Satis Group

Tieto nádejné prognózy pre Monero sa vo veľkej miere odvíjajú od očakávaní, že 90% alebo aj viac hodnoty kryptomeny bude v nasledujúcom desaťročí spojených nie s decentralizovanými aplikáciami dApps alebo inými obdobnými, ale prenikaním na trh prostredníctvom offshore vkladov. Ako kryptomena, ktorá je nielen anonymná, ale aj pomáha používateľom obchádzať transakčné dáta, Monero sa stáva najlepšou alternatívou pre investície na najbližších 10 rokov podľa Satis Group.

Nie je prekvapením, že Bitcoin sa taktiež nenechal zahanbiť a s cenovkou 143,900 dolárov by určite mnohým vyčaroval veľký úsmev na tvári. Pričom firma predpovedá, že za 5 rokov bude jeho cena už 96,378 dolárov. To by prinieslo vlajkovej kryptomene silné upevnenie dominantnej pozície na trhu.

Medzi ostatné kryptomeny, ktoré by taktiež mali rátať s nárastom v neďalekej budúcnosti patrí Litecoin, Ethereum a Dash.

Novovzniknuté kryptomeny a ich problémy

Horšie sú už na tom podľa predpovedí kryptomeny ako Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar alebo Cardano. Týmto spoločnostiam nedáva skupina Satis veľa nádejí. Ako môžete vidieť v tabuľke, jedine EOS nemá až taký katastrofický scenár v porovnaní s ostatnými.  Analytici predpovedajú, že XRP, ktorý obchodovali kedysi za 3,84 dolára a teraz je hodnotený za 0,33 USD, bude v najbližších 5 rokoch klesať o ďalších 97%, čo v konečnom dôsledku klesne takmer na nulu. Cardano by malo čeliť podobnému osudu ako aj Stellar.

Samozrejme jedná sa len o analýzy a približné predpovede, ktoré v skutočnosti nemusia vôbec  korešpondovať s budúcnosťou. Nikto nemá doposiaľ krištáľovú guľu a všetko ostatné sú len domnienky. Preto sa vždy riaďte vlastným rozumom a schopnosťami pri obchodovaní s volatilnými kryptomenami.

Sledujte nás aj na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here