Vytvorenie účtu na Bittrexe

Postup je veľmi jednoduchý a nemusíte sa obávať, začnite následujúcim linkom . Vyplňte Váš email, heslo a heslo znovu pre overenie. Kliknite na symbol „I agree“ a potom kliknite na „SING UP“.

Potvrdzujúci email Vám príde do Vašej schránky. Čiže je potrebné sa prihlásiť do Vašej emailovej schránky, otvoriť a potvrdiť email od Bittrexu. Po tomto potvrdení sa môžete prihlásiť do Vášho nového účtu na Bittrexe.

Upgrad Vášho účtu

Po registrácii je účet na Bittrexe bez verifikácie, a tým pádom je jeho používanie obmedzené. Po kliknutí na „Settings“ (Nastavenia) sa Vám zobrazia Account Information (Informácie o účte), môžete si všimnúť 3 spôsoby obchodovania a to Digital Token Trading čo predstavuje obchodovanie s tokenmi kryptomien, Fiat trading alebo obchodovanie s peniazmi (USD,EUR..) a nakoniec Margin Trading čiže pákové obchodovanie . Pri každom je prázdny štvorec takže nemáme na účte zatiaľ povolený žiaden z týchto spôsobov. Denný limit výberu je 1 BTC, zatiaľ nemáme povolené vytiahnuť viac.

Aby sme teda pokročili budeme musieť Bittrexu zaslať niekoľko osobných informácií, aby nám sprístupnil rôzne spôsoby obchodovania.

V ľavom stĺpci klikneme na „Basic Verification“ čo predstavuje základnú verifikáciu. Otvoria sa nám prázdne polia na vpísanie Vášho mena, priezviska a dátumu narodenia. Po vyplnení a potvrdení bude Vaša žiadosť spracovaná.  V niektorých prípadoch (a je ich naozaj veľa) dôjde k nejakému problému a bude potreba verifikovať Váš mobilný telefón. Kliknite teda na zelenú ikonu Verify Phone, napíšte Vaše telefónne číslo a kliknite na „Submit“. Teraz by Vám mala prísť overujúca SMS s kódom, ktorý opäť vpíšete do prázdeho pola a kliknete na Verify.

V niektorých prípadoch SMS nepríde preto bude treba vyžiadať nový kód kliknutím na ikonu Request New Code.

Ak náhodou ani v tomto prípade nedostanete SMS, budete musieť kontaktovať Bittrex support čiže technickú podporu. Nemusíte sa báť nič sa nedeje, preveria si Vás poprípade Vám navrhnú prejsť rovno na verifikáciu najvyššieho stupňa Enhanced. U mňa to tiež prebiehalo týmto spôsobom.

Dokončenie Verifikácie

Pokiaľ nám prišla SMS a verifikácia bola úspešná, zobrazilo sa Vám potvrdenie pri Digital Token Trading a teda možnosť obchodovania s BTC a ostatnými kryptomenami. Pokiaľ nemáte záujem najvyššej verifikácie, stačí si poslať Vami zvolené množstvo Bitcoinu alebo inej kryptomeny na Váš Bittrex účet a hurá do obchodovania. Pokiaľ si však želáte najvyššie overenie a teda Enhanced,kliknite na Upgrade to Enhanced a pripravte si Váš občiansky preukaz alebo cestovný pás, aktuálnu fotografiu a nejaký úradný dokument v ktorom je vidieť Vašu adresu. Overenie takéhoto účtu môže trvať niekoľko dní ale aj týždňov. 

Radi by sme Vám pripomenul dôležitosť aktivácie 2FA, dvojfaktorové overenie kvôli bezpečnosti, pre aktiváciu prejdite do nastavení (Settings) zvoľte možnosť Two- Factor Authentication a pokračujte podľa inštrukcií.

Ako postupovať už pri samotnom obchodovaní?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here