Počas včerajšieho dňa nastal prudký pokles hodnoty Bitcoinu, okamžite každý začal pátrať po príčine. Prvé ohlasy naznačovali ťažkosti s prihlásením sa na burzu Binance a následné podozrenie z hackerského útoku, ktoré sa bohužiaľ potvrdilo.

Čo sa vlastne stalo?

Pravdepodobne sa hackerom v posledných mesiacoch podarilo zhromaždiť veľké množstvo používateľských účtov prostredníctvom phishingových útokov  (falošné weby ktoré vyzerajú ako skutočné ale slúžia len na krádež účtov) a vytvárali kľúče API pre všetky zneužité účty.

Hackeri sa zamerali na trh VIA/BTC na ktorom boli malé objemy, vytvorili veľké objednávky na predaj za vysoké ceny, čo spôsobilo astronomický nárast ceny Viacoinu z čoho hackeri profitovali pomocou ukradnutých účtov.

Binance si však všimol podozrivú aktivitu a rýchlo zareagoval, preto hackerom sa už nepodarilo nadobudnuté BTC z falošného obchodu presunúť z burzy do svojich peňaženiek.

Pokus o krádež nebol celkom úspešný

Binance vypátral približne 31 účtov patriacich hackerom, všetky abnormálne obchody vykonané na trhu Via/BTC budú „stornované“ a uvedené do normálneho stavu pred týmto útokom. Či sa podarilo vypátrať všetky aktivity je ešte otázne. Hackeri však týmto krokom zo strany Binance a zadržaním coinom prichádzajú o svoje peniaze.  Binance si určite zaslúži pochvalu za transparentnosť  a okamžitý zásah voči hackerom.

Načasovanie

Momentálne sa nachádzame v období, ktoré je trochu pochmúrne a mnoho nováčikov už stráca nádej a pri menších zábleskoch  v zelených číslach sa svojich kryptomien zbavujú. Tí ktorí sú v krypto markete roky, veria že sa opäť jedná o určitú fázu vývoja.  Každopádne správy takéhoto tipu sú ako úder po pás.  Preto každá negatívna správa môže už beztak oslabenému trhu veľmi ublížiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here