Bill Miller, známy americký miliardarový investor verí, že jedine Bitcoin v budúcnosti uspeje a bude si držať svoje prvenstvo z radov všetkých ostatných kryptomien. V nedávnom rozhovore pre Bloomberg prezradil svoje názory na kryptomeny a blockchainovú technológiu.

Bitcoin stále dokazuje svoju vysokú prevahu nad všetkými ostatnými kryptomenami. Začiatkom roka 2017 ako aj predošlé obdobie bola jeho dominancia vždy okolo 80% a viac. Neskôr v roku 2017 (jún 2017) sa prepadol až na 39,89% a v podobných hodnotách pokračoval až do dnešného dňa kedy je jeho trhová dominancia 47,51%.  Vyzerá to, že Bitcoin opäť naberá na sile. Pravdou však ostáva, že aj napriek prepadom, ho nikdy žiadna iná kryptomena nepredbehla v dominancii. Vždy držal celý trh  a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by mal niekto iný „prevziať“ kormidlo. Bitcoin jednoducho udáva krok, čo môžeme pozorovať aj na grafoch, kedy aj pri malých pohyboch ovplyvňuje takmer celú krypto scénu.

coinmarketcap.com/charts/

Bitcoin tu s nami pravdepodobne vydrží najdlhšie

Zakladateľ a riaditeľ IT oddelenia spoločnosti Miller Value Partners si tiež myslí, že práve Bitcoin je top špička z pomedzi kryptomien dokonca ho prirovnáva ku zlatu. Bill Miller priznal, že Bitcoin je súčasťou jeho investičného portfólia, rozpoznal jeho narastajúcu povahu ale stále sa drží názoru, že nikto nevie kedy to skončí. Môže to byť zajtra ale aj o 50 rokov.  Sám Miller povedal:

„ Myslím, že je to zaujímavý technologický experiment. Každý deň, kedy to nevybuchne alebo sa to nedostane kvôli reguláciám na nulu, bude prúdiť stále viac peňazí do tohto ekosystému.“

Mnohí odborníci na trh opakovane tvrdili, že vstup inštitucionálnych peňazí je významnou udalosťou vo vývoji aktuálnej fázy. Vstup týchto hráčov však podmieňujú podmienky, ktoré musia byť prispôsobené ich investíciám. Za príklad môžeme považovať rozhodnutie SEC vo veci BTC ETF.

Väčšina kryptomien je bezcenná

Keď sa redaktori z portálu Bloomberg spýtali Billa aký má názor na ostatné kryptomeny, a o ktoré by rozšíril svoje portfóliom odpovedal:

„ Väčšina kryptomien je pravdepodobne bezcenná. Bitcoin je najstabilnejší zo všetkých. Myslím ,že má najväčší potenciál uspieť. Existujú aj iné, ktoré ľudia obľubujú ale Bitcoin je jediný, ktorý ma zaujíma.“

Bill Miller je striktne orientovaný na Bitcoin, nikto však nevie čo nám prinesie budúcnosť a rozloženie si svojho portfólia do viacerých kryptomien určite nemusí byť na škodu, pre každý prípad. Je to však na každom individuálne a každý sa musí riadiť vlastnou hlavou. Kiež by sme tak mali krištáľovú guľu….

Sledujte nás aj na facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here