Austrália smeruje k digitálnej spoločnosti, od júla 2019 príde k platnosti zákaz platby v hotovosti vo výške viac ako 10 000 austrálskych dolárov- približne 6 300 €. Bude Bitcoin “vykúpením”?

Vláda pripravuje Austráliu na prechod na digitálnu spoločnosť

Liberálna strana Austrálie oznámila, že kúpu čohokoľvek za viac ako 10 000 AUD (6300€) bude čoskoro nelegálne. K tomuto kroku pristúpila Austrália najmä z dôvodu odstránenia daňových únikov a podpory prechodu na digitálnu spoločnosť.

Zákaz začne platiť 1.júla 2019, na presadenie tejto smernice vláda vyčlení viac ako 300 miliónov dolárov na potlačenie obchodovaniu mimo pravidiel a regulácií (praniu špinavých peňazí). Cieľom je priblížiť sa k čiastke 3 miliardy dolárov v nových daniach z príjmu v nasledujúcich 3 rokoch. Inak povedané Austrália nechce dovoliť aby veľké transakcie prebehli bez kontroly a odvedenia daní.

Pre Austráliu možno tento prechod na nové pravidlá nebude úplne jednoduchý, keďže ešte stále približne 37% obchodných transakcií prebieha práve v hotovosti. Pre porovnanie vo Švédsku je to 15% a v USA 32%. Od roku 2019 teda vláda oficiálne začne svoju vojnu voči používaniu hotovosti.

Podľa vládneho dokumentu:

„Vláda zavedie obmedzenie vo výške 10.000 dolárov na hotovostné platby podnikom za tovary a služby od 1.júla 2019. V rámci procesu implementácie bude vláda konzultovať podrobnosti tohto opatrenia“


hsbc.com.au

Jedinou výnimkou by mali byť transakcie s finančnými inštitúciami alebo spotrebiteľské transakcie s neobchodnými subjektmi.

Práve pre toto potrebujeme Bitcoin

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá ako dobrá správa,  výhodou je, že ľudia si začnú viac uvedomovať dôležitosť a potrebu kryptomien. Nikto predsa nechce aby mu niekto prikazoval ako ma zaobchádzať so svojimi vlastnými peniazmi. Predpokladá sa, že bezhotovostné spoločnosti budú viesť podniky a jednotlivcov aby sa obrátili na Bitcoin.

Tento zákaz nemusí byť problém pre jednotlivca ale pre celú radu malých a stredných podnikov, ktoré obchodujú najmä v hotovosti.Zákaz časom povedie k odklonu od hotovosti a prijatiu pokročilých možností ako je Bitcoin, Ethereum, Litecoin a ďalšie kryptomeny.

Pridajte sa ku nám na facebooku a sledujte aktuálne dianie! Ďakujeme!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here