Burza Bakkt so sídlom v New Yorku chystá pre kryptonadšencov prekvapenie. Čo zverejnili na svojom Twitter účte? Prečo sú tieto novinky dôležité pre Bitcoin?

Medzinárodná burza cenných papierov Bakkt vznikla spojením síl New yorskej burzy NYSE, Microsoftu, Starbucksu a BCG.  Mnohí odborníci považujú správu od burzy Bakkt za možný katalyzátor a náboj pre čerstvý prílev nových prostriedkov na trh s kryptomenami.

Futures kontrakty prichádzajú

Bakkt zverejnil svoje prvé Bitcoin futures kontrakty s fiat menami vrátane USD,GBP a EUR. Platforma bola vytvorená dohľadom na dodržiavanie predpisov, ale tiež na podporu celkového rastu technológie a aplikácií. Mnoho ľudí vníma spustenie týchto kontraktov za viac pozitívnu správu ako celé ETF. Dočkáme sa posilnenia ceny Bitcoinu na základe spustenia futures od Bakktu?

Situácia otvára priestor pre mnohé špekulácie, jednou z nich je aj „pomocná ruka“ pri schválení ETF komisiou pre cenné papiere. Práve burza Bakkt a ich futures kontrakty by mohli spôsobiť zvýšenú dostupnosť pre verejnosť a tým dopomôcť aj pozitívnym ohlasom.

Prvé oznámenie

Keď spoločnosť Bakkt prvý krát oznámila tieto novinky, známky krypto analytik Brian Kelly  to označil za obrovské správy a že futures od Bakkt sú asi najväčšou správou roka 2018 pre Bitcoin. Domnieva sa taktiež, že tieto novinky by mohli spustiť vlnu schvaľovania ETF.

Sledujte nás na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here