Zdá sa, že pozitívny fundament na seba nenecháva dlho čakať a aktívne sa odzrkadľuje na cene Bitcoinu! čo však teraz čakať? Je už ten správny čas naskočiť na rozbiehajúci sa vlak alebo môžeme čakať ďalší pokles a pokračovanie v bear markete?

Bitcoin prelomil hranicu 8,000 dolárov a momentálne sa obchoduje za 8,021 USD za jednu mincu po býčom behu od 7763 USD. Bitcoin zaznamenal už minulý týždeň prvotný rozbeh, ktorý viedol k prekročeniu hranice 7,000 USD. Prvý významný nárast ceny zaznamenal 17.júla kedy sa BTC prvýkrat rozbehol od obdobia zníženej volatility na trhu. Obchodoval sa na úrovni 6,700 USD a náhle prekročil hranicu 7,380 USD s dosahom až na 7,500 USD. Po miernom poklesu 23.júla opäť naštartoval svoje tryskové motory a dnes už môžeme 1 BTC vidieť s cenovkou nad 8,000 USD.

Prepovede z každej strany

S predpoveďami ohľadom ceny Bitcoinu sa tento rok doslova roztrhalo vrece. Najkontroverznejšiu predpoveď mal pravdepodobne Thomas Lee z Fundstratu, ktorý predpovedal cenu 20,000USD na základe hodnoty obchodovania, o ktorej rozhodli ťažobné náklady.

Asi najväčším hnacím motorom je momentálne očakávanie vyjadrenia SEC v súvislosti s fondom ETF. Žiadosť o schválenie bola podaná už 26.júna 2018 a rozhodnutie podľa všetkého trvá približne 45 dní, preto mnohí veria že do 16.augusta bude rozhodnuté. Do tohto času sa môže toho ešte veľa udiať , a bude zaujímavé sledovať ako sa situácia vyvíja.

Neustále prichádzajú správy, ktoré sú raz pozitívne a raz negatívne. Včera v spravodajstve CNBC Fast Money prehovoril o situácii Bob Pisani- známy reportér z prostredia Wall Street. Podľa jeho slov by sme sa mali pripraviť na negatívne rozhodnutie, neverí totiž, že si SEC zoberie na zodpovednosť prípadné ťahanice pred kongresom na základe obvinení, ktoré by vyplývali zo straty peňazí v Bitcoine, prinajmenšom určite nie v roku 2018. A to aj tentokrát, keď je vážnosť danej problematiky skutočne vysoká. Bob nemyslí že SEC by priamo zamietol žiadosť, no predpokladá, že predĺži obdobie komentárov. Toto by poskytlo dostatočný čas na doriešenie obáv z bezpečnosti a krádeží spolu s obvineniami z manipulácie trhu. Ale ako sme už uviedli v predošlom článku, lepšie neskôr ako nikdy.

Ako vidí aktuálnu situáciu Tone Vays?

Tentokrát sme nahliadli do predikcií známeho tradera Tone Vays. Jeho názory sú často veľmi kontroverzné ale čo sa týka technickej analýzy, ťažko by mu konkurovala väčšina traderov na aktuálnej scéne. Vyštudoval Floridskú štátnu univerzitu v oblasti finančného inžinierstva s titulom Mgr. súbežne s Bc. titulom v matematike a geológii.Tone Vays pracoval na Wall Street vyšše 10 rokov a začínal ako analytik rizík pre spoločnosť Bear Stearns. Neskôr sa stal viceprezidentom JP Morgan Chase v dôsledku finančnej krízi v roku 2008. Má široké skúsenosti v oblasti ekonomických trendov, obchodovania a analýz rizík. Už od roku 2013 sa zapojil do skúmania kryptomien a podieľal sa na ich obchodovaní. Tone je veľmi aktívny v šírení významu a dôležitosti tejto technológie, pretože pomáha podporovať ekonomickú slobodu.

Čo hovoria grafy?

Predpoveď Toneyho by sa dala zhrnúť následovne – bullish v krátkodobom horizonte, bearish v strednom horizonte a opäť bullish v dlhodobom horizonte.

Tone by bol omnoho pozitívnejší v aktuálnej situácii keby sme v predošlom klesaní došli až pod hranicu 5,800 dolárov. To by naznačovalo, že sme na ceste k pravému dnu. Teraz keď ideme hore, môžeme len dúfať, že sa to skončí čo najskôr , aby sme skutočne mohli “začať”. Tone tým pádom predpovedá ešte jeden spätný krok ku týmto nižším hodnotám a predĺženie bear marketu.

Nikto však nedokáže predpovedať vývoj so zárukou, preto Tone upozorňuje, že prekonanie hranice 10,000 USD by naznačovalo výraznú zmenu a jeho analýzy by musel prehodnotiť. Ale aj tam by bol z počiatku opatrný až kým nezlomíme hranicu 12,000 USD. To by bol silný signál na začínajúci bull run.

Každý sa však musí riadiť vlastnou hlavou a neberte žiadne z týchto slov ako smerodajné k aktuálnemu vývoju.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here