Známa peer to peer platforma na zdielanie súborov BitTorrent bude odmeňovať seederov prostredníctvom blockchainu. Ako to bude prebiehať? Dá sa na tom niečo získať?

BitTorrent spúšťa projekt Atlas, kde sa prepojí blockchainovou technológiou. BitTorrent chce vytvoriť motivujúce podmienky pre seederov tým, že ich bude odmeňovať kryptomenamy, konkrétne Tronom (TRX). Takýto systém zdieľania súborov by mohol vytvoriť celkom novú paradigmu v tejto oblasti.

Produktívna spolupráca v oblasti kryptomien

Akvizícia spoločnosti Tron a BitTorrent určite mnohých poteší. Už ste sa možno stretli s nejakým spôsobom odmeňovania za seedovanie, napríklad získavaním vernostných bodov a podobne. Ale získavanie určitej kryptomeny vďaka seedovaniu naberie úplne iný vietor do plachiet v oblasti zdieľania súborov na internete.

Teraz budú seederi BitTorrentu platiť TRX pre dlhšie seedovanie súborov, rovnako ako aj seedovanie s vyššou šírkou pásma a venovanie väčšieho množstva úložného priestoru pre počítače BitTorrentu.  Je to úplne nový a vzrušujúci nápad pre oblasť torrentov, doposiaľ nikdy nemohli užívateľia zarobiť peniaze seedovaním súborov.  Očakáva sa, že tento spôsob osvieži počet seederov a tým sa zrýchli proces sťahovania na BitTorrente.

Motivácia pre rýchle sťahovanie

Následne budú môcť používatelia zaplatiť pomocou TRX za rýchlejšie sťahovanie. TRX mince budú vyplácané seederom, ktorí budú zásobovať systém, v ktorom budú dostávať odmeny opäť v TRX. Je to veľmi výhodná situácia pre obe strany. Ľudia budú viac motivovaní nechať dlhšie spustený seeding a následne si budú môcť sami rýchlejšie stiahnuť potrebný súbor.

Generalný riaditeľ spoločnosti Tron, Justin Sun hovorí že: „Projekt Atlas je základom nového spôsobu distribúcie obsahu. Ak chcete začať, produkt bude obsahovať rýchle sťahovanie, viac seederov, žiaden mining a spätná kompatibilita. Atlas bude prispôsobený modernému svetu v ktorom dnes žijeme: mobilný prepojený a transparentný. Naším cieľom je nakoniec poskytnúť všetkým prispievateľom obsahu a ich komunitám možnosť odstrániť sprostredkovateľa a umožniť tvorcom obsahu distribúciu priamo svojim používateľom“.

Sledujte nás aj na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here