Po dlhom čase skeptickej nálady na trhu prichádzajú správy, ktoré predpovedajú všeobecný postoj k vývoju ceny Bitcoinu. Je sa na čo tešiť alebo musíme byť ďalej trpezlivý?

Tom Lee vytvoril nový prieskum  spoločnosti Fundstrat Global Advisors, ktorý bol rozdelený na dve časti- jeden na otázky inštitúcií a druhý na otázky komunity o kryptomenách. Súkromný prieskum bol adresovaný konkrétnym 25 inštitúciám, zatiaľ čo ten verejný sa uskutočnil na Twitteri vo forme prieskumných otázok.

Ako dopadol prieskum?

Tom Lee sa dopracoval k pomerne zaujímavým výsledkom. Zdá sa, že inštitúcie sú oveľa viac pozitívne v otázke Bitcoinu než komunita. Až 54% účastníkov inštitúcií je pozitívnych voči kryptomenám, okrem toho dospel k záveru, že Wall Street verí, že BTC už dosiahol svoje dno.

Twitter.com

Na druhej strane, komunita je oveľa viac skeptická a verí, že Bitcoin bude naďalej klesať. Z celkového počtu 9 500 účastníkov si to myslí až 66%.

Podľa týchto správ sa zdá, že inštitucionálni investori čoraz viac investujú do oblasti kryptomien a blockchainu. Bloomberg nedávno uviedol, že drobní investori sú nahradení inštitúciami ako najväčší hráči pri obchodovaní. Tento prehľad pokrýva iba situáciu s transakciami väčšími ako 100 000 USD na kryptoburze.

Predpovede do konca roka 2018

Tom Lee naďalej verí, že Bitcoin sa bude na konci roka 2018 obchodovať za 22 000-25 000 dolárov a nedávno pridal aj predpoveď pre Ethereum, ktoré vidí s cenovkou 1 900 USD. Čas ukáže, či mal Tom Lee pravdu alebo nie. Takisto je s predpoveďami pozitívny aj Mike Novogratz, ktorý odhaduje cenu dokonca na 45 000 dolárov. Je to síce veľmi odvážny názor ale vo svete kryptomien sme sa naučili, že skutočne „nič nie je nemožné“. Cena Bitcoinu je už dlhšiu dobu pomerne stabilizovaná, čo môže značiť predprípravu na stúpanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here