Neznámy účet, ktorý drží veľké množstvo Bitcoinov vykonal transakciu o veľkosti najskôr 7 000 BTC a neskôr začiatkom apríla 10 000 BTC, s najväčšou pravdepodobnosťou boli presunuté na výmennu burzu.

Má v tom prsty Mt. Gox alebo sa jedná o planý poplach?

Isté je, že niekto chce predať/presunúť veľké množstvo BTC, otázkou je či sa jedná o burzu Mt. Gox alebo je to len zhoda okolností a verejnosť už v týchto krízových situáciách priradí prioritne vinu tomu kto je momentálne najviac podozrivý.

Podozrivá peňaženka. Môžeme sa stretnúť s názormi že sa jedná o takzvanú coldwallet Bittrexu nakoľko pri sledovaní všetkých coldwallets patriacich Mt. Gox neboli zaznamenané žiadne transakcie a počet BTC by sa mal stále zhodovať s tým pôvodným.

Prečo však bittrex presúva takéto obrovské množstvo je tiež záhadou.

Obava z manipulácie

Tento strach nás privádza k jednému s najväčších problémov kedy neregulovaným spôsobom predaja veľkého množstva BTC jednoznačne prichádza k silnému vplyvu na trh. Mohli sme to sledovať začiatkom roka, kedy Mt. Gox začal predávať Bitcoiny a cena šla prudko dolu. Bohužiaľ je to tak, že majitelia enormných počtov Bitcoinov dokážu ovplyvniť krátkodobý vývoj ceny na trhoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here