CCID Consulting je najväčšie výskumno, konzultačné a podporné IT centrum v Číne, patrí priamo pod ministerstvo priemyslu a informačných technológií. Na nedávnej konferencii v Pekingu predstavili svoj prvý mesačný index hodnotenia globálneho verejného reťazca (Global Public Chain Assessment Index) – program na podporu vývoja blockchainovej technológie.

Čo je cieľom CCID?

Táto platforma je navrhnutá tak, aby ponúkala podrobné recenzie globálnych blockchainových projektov od renomovaných odborníkov z akademickej, priemyselnej a vládnej sféry. Hlavným cieľom  CCID bude vedecky vyhodnotiť globálnu technológiu verejného reťazca a ďalšie inovácie blockchainu. CCID verí že bude v budúcnosti nápomocná pri poskytovaní profesionálnych konzultačných služieb podnikom, vládnym inštitúciám, vývojárom alebo výskumným ústavom, ktoré budú mať záujem prejsť na blockchainovú technológiu.

Na konferencii CCID uviedli aj niekoľko pravidiel na základe ktorých možno vybrať kryptomeny, ktoré zodpovedajú podmienkam. Tieto predpisy umožnili vybrať Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Neo a iné. Doposiaľ by ich malo byť dokopy 28. Na zozname by sa dokonca malo nachádzať Verge či Stratis.

Na prvé usmernenie by sme nemali dlho čakať

Prvé oficiálne hodnotenie reťazcov bude formálne ohlásené budúci týždeň na webovej stránke CCID, ktorá bude slúžiť ako oficiálna publikačná platforma. Do konca roka 2019 sa očakáva vytvorenie národného štandardu pre blockchain a samozrejme usmernenia ktorým budú podliehať.

Čína má stále prísne pravidlá

Čína už od minulého roka zintenzívnila reguláciu rastúceho trhu s kryptomenami, čo vyvrcholilo až do úplného plošného zákazu ako ICO  tak aj obchodovanie s kryptom, vrátane obchodovania na zahraničných obchodným platformách.

Napriek týmto prísnym zákrokom Čína zistila, že blockchainová technológia má kľúčovú úlohu v novodobých investíciách a technológiách a je dosť možné, že regulácie budú časom upravené v prospech inovácie, ktorú samotný blockchain prináša.

Služba CCID, ktorá sa priamo podriadila ministerstvu, sa snaží rozvíjať informačné odvetvia v Číne a preklenúť rozdiely medzi vládnymi a podnikateľskými podnikmi prostredníctvom poskytovania výskumu, hodnotenia a certifikácií prebiehajúcim projektom v oblasti údajov. Je podľa Vás možné, že Čína povolí vo svojich prísnych pravidlách?

Pridajte sa ku nám na facebooku a sledujte aktuálne dianie! Ďakujeme

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here