Investovanie do kryptomien zaujalo v posledných dvoch rokoch enormné množstvo ľudí od profesionálnych obchodníkov po úplných nováčikov. Každým dňom stále veľkým tempom stúpa počet novovzniknutých peňaženiek, neustále pribúdajú noví účastníci na tejto horskej dráhe. Momentálne existuje už viac ako 1500 altcoinov, pokiaľ zvažujete pridať sa, alebo už ste sa pridali a stále hľadáte informácie ako zlepšiť svoje investičné schopnosti, skúste sa inšpirovať v našom článku.

Predtým ako ste začali zvažovať kúpu altcoinov ste určite hľadali množstvo relevantných informácií na internete, od tých najzákladnejšichčo je to bitcoin, kde ho kúpiť, kde ho uskladniť…. Až po tie komplikovanejšie ktoré Vám stále prinášajú  rozsiahlejší pohľad na túto revolúciu nielen vo svete financií. Pokiaľ ešte len zvažujete kúpu, skúste si zodpovedať niekoľko otázok, ktoré vám môžu pomôcť v lepšej orientácii.

  • Dokázali by ste aspoň tak, ako cryptocoinkid, svojmu 10 ročnému synovcovi vysvetliť čo je to blockchain?
  • Poznáte coinmarketcap a rozumiete mu?
  • Ste oboznámený s nákupným procesom kryptomien?
  • Kde uložíte svoje tokeny? A je to bezpečné?
  • Rozumiete tomu, ako fungujú výmenné krypto burzy?
  • Viete si vymeniť svoje kryptomeny za FIAT peniaze a naopoak?
  • Viete aké daňové povinnosti sa vás týkajú pri obchodovaní s kryptomenami?
  • Poznáte spôsoby ako zabezpečiť svoju pozíciu kryptomien?
  • Viete čo to znamená volatilita?

Trh je neustále mladý a veľmi, veľmi volatilný

Pozor na tento fakt. Ľudia boli minulý rok nadšený z koncoročného krásneho rastu ale na druhej strane v januári už nemali dôvod na radosť. Je pravda, že môžete za krátky čas nadobudnúť vysokých zárobkov ale takisto môžete aj o veľa prísť.

Sledujte čo sa deje, buďte stále v obraze!

Od roku 2009 bola kryptomena len jedna a tým vždy bol a bude Bitcoin. Neskôr sa však pridali ostatné a najmä Ethereum začalo lákať mnoho záujemcov. Do roku 2017 mal na trhu stále najväčší podiel Bitcoin, to sa však začalo meniť s príchodom všetkých ostatných altcoinov, s ktorými sa akoby vrece roztrhlo. Pred tým, ako investujete do ktorejkoľvek kryptomeny, dajte si čas naštudujte si aké majú praktické využitie, či naozaj rozumiete funkciám ktorými disponujú, preskúmajte komunitné fóra napríklad na reddite či bitcointalk. Venujte maximálnu pozornosť ponuke a dôveryhodnosti tímu, ktorý zastupuje danú kryptomenu.

Poistenie hodnoty kryptomeny

Bitrust je decentralizovana peer-to-peer krypto poistná platforma založená na technológii Ethereum blockchain, ktorá využíva technológiu smart kontrakt.

Je to vlastne poistka, ktorá vám pomôže chrániť hodnotu vašej kryptomeny pred náhlymi poklesmi trhu. 5. Marca bol spustený predaj tokenov na financovanie tohto konceptu, ktorý by podľa všetkého mal byť spustený do januára 2019.

Sami sme zvedavý či  sa tento nápad ujme a či budú developeri schopní vytvoriť dôveryhodnu spoločnosť s prosperujucou budúcnosťou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here