Posledných par mesiacov je to na trhu skutočne ako na horskej dráhe, veľa ľudí sa vzdalo svojich kryptomien a sú sklamaní, ďalší stále držia a veria že budúcnosť ukáže ako veľmi bolo dôležité v týchto časoch zachovať chladnú hlavu.

Bitcoin opäť poklesol pod hranicu 8000 dolárov, ďalší míľnik nás čaká na hranici 7000 USD.  Mnohé altcoiny sa dotýkajú svojich cien z minulého leta, ktoré dosahovali pred koncoročnym šialeným nárastom.

Je treba znovu otestovať support

Pre mnohých bol tento pokles očakávaný, z mnohých zdrojov na Twitteri či súkromných skupín na Telegrame prichádzajú správy o znovu testovaní najnižšieho dna na hranici 5900 USD, pokiaľ by sa Bitcoin skutočne opäť dostal na túto sumu je potreba aby trh zareagoval veľmi presvedčivo a odraz by mal byť agresívny a jasný, v tom prípade je veľká pravdepodobnosť, že sa budeme pozerať opätovne dlhé zelené sviečky a postupne uzdravenie celého marketu.

Je tu však jeden problém

A tým je opäť burza Mt. Gox a obava z ďalších odpredajov masívneho množstva Bitcoinov ako sme spomínali v nedávnom článku. V septembri 2018 čaká Nobuaki Kobayashiho ďalšie súdne pojednávanie, preto do tohto momentu budú všetci traderi opatrní. Preto mnohí veria že nárast môže prísť až po tomto období. Je veľmi sklucujuce vidieť ako jeden človek, ktorý má obrovské množstvo BTC dokáže pohnúť celým trhom.

Hlavu Hore

Na druhej strane mnoho veteránov v kryptosvete verí, že súčasný stav je zdravý a bolo potrebné oddeliť špekulantov s vidinou rýchleho zbohatnutia od tých ktorí, kryptomenám skutočne dôverujú, a vidia v nich budúcnosť finančného systému. Tiež veria, že spoločnosť Mt. Gox už nebude mať taký veľký vplyv na trh z dlhodobého hľadiska.

Či to bude tak alebo tak, jasné je jedno. Trh momentálne potrebuje skutočne silnú podporu, nepotrebuje média ktoré negatívne ovplyvňujú vývoj, nepotrebuje výroky nedôvery od známych ľudí či spoločností , ktoré skutočne nerozumejú ako funguje Bitcoin. Jediné čo potrebuje je čas na zotavenie a dôvera, podpora od hodlerov a ľudí ktorí to myslia s kryptom vážne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here