Veľké novinky prichádzajú zo San Francisca! Globálná investičná banková spoločnosť Goldman Sachs prichádza s plánom vybudovať pravdepodobne prvú tradingovú operáciu Bitcoinu na Wall Street!

V čase kedy množstvo svetových bánk dáva ruky preč od Bitcoinu, prichádza výborná správa o plánoch na obchodovanie od Goldman Sachs. Pre spoločnosť je to veľká výzva, budú sa musieť vysporiadať s mnohými rizikami ako napríklad uskladnenie Bitcoinov pred hackerskými útokmi.

Tento krok môže priniesť Bitcoinu legitímnosť. Banka začne používať vlastné peniaze na obchodovanie s klientmi v rôznych kontraktoch spojených s cenou Bitcoinu. Goldman Sachs bude spočiatku kupovať a predávať „skutočné“ Bitcoiny.

Kto povedie tento projekt?

Tím ktorý bude zodpovedný za uvedenie tohto plánu do reality je zložený z členov Justin Schmidt ktorý bude spolu s Marianna Lopert-Schaye prevádzkovať celú Bitcoinovú operáciu, Marianna je zároveň viceprezidentkou hlavných strategických investícií a nakoniec Neema Raphael ktorý vedie výskum a vývoj.

nytimes.com

Takmer nikto Bitcoinu na začiatku neveril

Spočiatku bola aj spoločnosť Goldman Sachs skeptická čo sa týkalo obchodovania s Bitcoinom, dokonca im bol primárne známy ako nástroj na nákup drog online. Ale časy sa menia a pokrok v technológiách nikto nezastaví. Dnes už vieme, že na takéto účely určite nie je primárne využívaný a dokonca Fiat peniaze nie sú o nič menej používane v nelegálnych praktikách.

Za posledné dva roky narastal počet hedžových fondov a množstvo veľkých investorov po celom svete prejavilo záujem o kryptomeny. Mnohé spoločnosti ako Square začali umožňovať zákazníkom obchodovať s terminovanými kontraktmi Bitcoinu v decembri.

Doteraz sa však regulované finančné inštitúcie vyhýbali obchodovaniu s Bitcoinom, bol považovaný za veľmi rizikový. Všetci si asi pamätajú vyhlásenia Jamieho Dimon, riaditeľa spoločnosti JPMorgan, ktorý nazval Bitcoin podvodom a mnoho ďalších ho označovali za špekulatívnu bublinu…

Rana Yared , predstaviteľka vedúceho oddelenia Goldman Sachs však priznala, že dospeli k záveru, že „Bitcoin nie je žiaden podvod a nemá charakter meny“. Je to proste niečo nové, čo tu do teraz nebolo. A nakoniec jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvnil rozhodnutie o realizácii obchodovania s Bitcoinom, bolo, že veľa klientov chce mať Bitcoin alebo Bitcoin futures pretože ho vnímajú ako skvelý alternatívny spôsob.

Aké následky bude mať podľa Vás takýto výnimočný krok? Prichádza bullish sezóna?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here