Veľké korporácie si uvedomujú, že pokrok nezastavia. Blockchain je horúcou témou v mnohých svetových spoločnostiach, obzvlášť pre tie z finančného odvetvia. Výnimkou nie je ani jedna z najväčších európskych bánk ING group so sídlom v Amsterdame.

Inovácia v každom smere

ING Group ohlásila plánovanú spoluprácu so spoločnosťou R3CEV, ktorá investuje v oblasti blockchain technológií. Devízou finančných inštitúcií pri operáciách na kapitálovom trhu je najmä súkromie. Technológia Blockchain prináša mnohé praktické riešenia pri aktuálnych potrebách vo finančnom sektore. ING sa pripravuje najmä na využitie funkcie, ktorá umožní vylepšiť urovnanie komplexného prechodu.

ING group neustále napreduje a vyvíja najmodernejšie systémy, ktoré zlepšujú služby pre svojich zákazníkov. ING vyvinula a upravila systém s názvom zero-knowledge pre zachovanie bezpečnosti a ochrany súkromia.

Súkromie a dôvera klientov na prvom mieste

Protokol o nulovom poznaní alebo teda zero-knowledge dovoľuje kontrolórovi zaistiť verifikátor, že má vedomosti o konkrétnom tajomstve alebo vyhlásení, bez toho aby skutočne odhalil tajomstvo. V praxi by to vyzeralo tak, že pri použití protokolu banka zistí či má klient dostatočný príjem na získanie hypotéky, bez toho aby bol odhalený skutočný stav finančných pohybov.

Blockchain má svoju vlastnú distribuovanú databázu, ktorá zaznamenáva všetky transakcie v spoločnosti. Používa však šifrované kódovanie na ochranu pred sfalšovaním alebo akýmikoľvek neželanými manipuláciami. Všetky údaje tak budú v bezpečí chránené pred vonkajšími i vnútornými zásahmi.

Mark Buitenhek, Global Head Transaction Services v ING povedal:

“Je nesmierne zaujímavé preskúmať potenciál tohto nového systému v rámci partnerstva, ktoré sme uzavreli s ostatnými bankami. Technológia, v ktorej nás banky môžu presadzovať z hľadiska bezpečnejšieho, lacnejšieho a účinnejšieho ukladania transakcií. A čo viac, staré systémy jednoducho nezmiznú. Ľudia stále chcú hovoriť so známym inštitútom alebo zaklopať na dvere, keď potrebujú dobrú radu. “

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here