Spoločnosť Huawei Technologies Co. Pripravila pre svojich užívateľov príjemnú správu, od dnes je možné stiahnuť si cez Huawei AppGallery Bitcoin peňaženky.

Huawei je tretí najväčší výrobca mobilných zariadení na svete, peňaženka pochádza od spoločnosť BTC.com a bude prvou aplikáciou na kryptomeny , ktorú ponúkne spoločnosť Huawei na báze Shenzhen. V budúcnosti bude aplikácia AppGallery predinštalovaná na všetkých nových zariadeniach Huawei a Honor, povedal viceprezident obchodných operácií spoločnosti BTC.com, následne dodal že  na staršie zariadenia sa budú postupne v najbližších mesiacoch vyraďovať.

V Číne sa očakáva veľký vplyv

Spoločnosť Huawei je v Číne najväčším predajcom mobilných telefónov, preto sa predpokladá, že práve tam bude po tejto aplikácii najväčší dopyt. Čína je zapálená pre kryptomeny, no čínská vláda blokuje obchod Google play pre Android zariadenia a takisto aj niektoré aplikácie z iStore pre zariadenia spoločnosti Apple. To zabraňuje užívateľom prístup k aplikáciam ,ako napríklad tým od spoločnosti BTC.com . V Číne je doposiaľ stále udelený zákaz na obchodovanie s kryptomenami, sú pozatvárané mnohé obchodné platformy avšak ľudia môžu vlastniť kryptomeny, preto by táto aplikácia mohla byť dobrou príležitosťou, ako preniknúť na čínsky trh.

Peňaženku si je možné už teraz stiahnuť z AppGallery. Pre viac informácií navštívte oficiálnu stránku BTC.com 

Mobil fungujúci na blockchaine?

Podľa Bloomberg News dokonca uvažuje spoločnosť Huawei o výrobe mobilného zariadenia zameraného na aplikácie, ktoré by fungovali na blockchaine.

Pridajte sa ku nám na našej facebookovej stránke, pre ďalšie aktuálne informácie a návody zo sveta kryptomien! Ďakujeme!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here