Dnes sme mohli byť svedkami nečakaného silného pohybu smerom nahor. Posledné týždne traderi už takmer zabudli aký je to adrenalín prihliadať na podobné situácie. Bitcoin je opäť v jedno ohni, môžeme sa pomaly chystať na bull run alebo ešte radšej počkať?

Bitcoin predviedol pohyb z 6 800 na 7 400 amerických dolárov za necelú polhodinu! Za posledných 5 týždňov bola úroveň 6 800 USD testovaná už 3x . Mnohí traderi považovali práve túto úroveň za smerodajnú. Už v utorok ráno začal BTC pomaly napádať hranicu 6 800, s pribúdajúcou silou sa mu to nakoniec podarilo.

Po dosiahnutí spomínanej hranice stačila necelá hodina na to, aby bol zaznamenaný obrovský prílev objemu a BTC prechádzalo ďalšími hranicami cez 6,9k až k 7 000 takmer bez známiek odporu. Nakoniec sa zdá, že sa ustálil na hranici 7,300 dolárov. Pohyby boli veľmi silné a dôrazné, presne takýto Bitcoin si pamätáme z minulého roka.

Altcoiny sledujú svojho šéfa

Ako už býva zvykov, ceny altcoinov sa taktiež tešia nárastu ich hodnoty. Kolektívna hodnota kryptomien často vykazuje podobné percentuálne zisky v porovnaní so svetovo najznámejšími kryptomenami. Tak ako normálne, altcoiny aj teraz sledovali Bitcoin v tomto väčšom run-upe aj keď zisky nie sú zatiaľ až také vysoké.

Objem v obchodoch na dvojmesačnom maxime

S týmto nárastom sa kolektívny objem zvýšil na dvojmesačné maximá, pričom denný objem 16 miliárd nebol zaznamenaný už od 16. Mája. Historický objem bol ukazovateľom záujmu, takže pre investorov hodlerov je to veľmi optimistické znamenie a vnáša pozitívny náboj do nadchádzajúcich pohybov na grafe.

Čo stojí za touto pumpu?

Nedá sa jednoznačne určiť jedna udalosť ,ktorá by podmienila tento rast. Je pravdepodobné, že silné technické ukazovatele spolu s reťazou pozitívnych správ v priemysle mohol priniesť tento značný nárast. Tu je niekoľko vplyvných pozitívnych udalosti za posledné obdobie:

  1. Spoločnosť BlackRock plánuje preskúmanie blockchainovej technológie
  2. Coinbase zvažuje pridanie 5 nových altcoinov
  3. Regulačné orgány v USA by mohlo časom považovať kryptomeny za cenné papiere SEC, s informáciou prišiel Coinbase
  4. Bitpay dostane desiatu Bitlicense zo štátnych regulačných orgánov v New Yorku
  5. Nový návrh funkcie ETF Bitcoin
  6. Steve Cohen investuje do hedžového fondu crypto/blockchain

Radosť je určite na mieste ale hlavne opatrne a prezieravo! Bear market bol dlhý, ak máme preskočiť do bull runu bude ešte treba prekonať niekoľko supportov a najmä udržať dosiahnuté hranice. Dnešný „úlet“ však možno nemá koniec, uvidíme ako sa v noci vyvinie situácie v Ázii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here