Paul poskytol svoj komplexný názor na kryptomeny a ich budúcnosť v hospodárstve, ako aj vplyv a dopad na ekonomiku krajín. Na konferencii ChainXChange dokonca porovnal zlato s Bitcoinom, ako to dopadlo?

Paul Krugman je uznávaný ekonóm pôvodom z Ameriky. Je držiteľom Nobelovej ceny za ekonómiu za rok 2008. Pôsobí ako profesor ekonómie a medzinárodných vzťahov na Princeton University, pravidelne publikuje svoje články v denníku New York Times.

Vitajte v budúcnosti, v hlavnej úlohe kryptomeny…

Kryptomeny sú stále pomerne novou technológiou, ktorá má veľké množstvo podporovateľov ale aj kritikov. Známe osobnosti či uznávaní profesori, každý z nich môže mať svoj názor a náhľad na túto novo vznikajúcu revolučnú technológiu. Taktiež Paul Krugman ako uznávaný profesor poskytol svoje myšlienky verejnosti, dokonca napísal článok pre The New York Times s názvom Transaction Costs and Tethers: Why I’am a Crypto Skeptic. Podstatou článku boli Paulove argumenty, prečo si myslí, že Bitcoin a iné kryptomeny majú pred sebou ešte veľmi dlhú cestu, aby dokázali svoju skutočnú užitočnosť pre každodenné bežné transakcie.

Paul poukazuje na fakt, že za posledných 8 rokov kedy je už Bitcoin na svete sa dostal do sveta obchodu len veľmi málo. Rešpektuje, že niekoľko firiem akceptuje BTC a iné platby, ale podľa neho ide skôr len o signalizáciu ako masovú adopciu platobnej technológie. Kryptomeny majú veľké trhové ocenenie, ale bohužiaľ sú v drvivom počte držané najmä z hľadiska špekulatívnych hier a nie ako užitočné výmenné médium.

Časy sa menia ako aj Krugmanov názor na Bitcoin

Na konferencii ChainXChange nás však Paul potešil svojou miernou zmenou postoja voči kryptomenám. Konferencia sa konala v Las Vegas a Paul sa pripojil ku spoluzakladateľovi Fundstratu Tomovi Lee a hlavnému marketingovému stratégovi spoločnosti Ripple Cory Johnsonovi v paneli zameranom na budúcnosť peňazí.

Od začiatku Paul pripustil, že sa nepozeral na celý priemysel blockchainu a zameriaval sa hlavne len na to, ako funguje Bitcoin. „Bitcoin je jediný, ktorý som pochopil na polceste“ povedal Paul Krugman.

Krugman dokonca pripustil, že napriek jeho obavám v otázke náročnosti a spotrebe energie na ťažbu Bitcoinu, má momentálne viac úžitku ako zlato. „Zlato je mŕtve…Bitcoin má viac úžitku ako zlato. Existuje šanca, že Bitcoin bude v budúcnosti cenný“. Pri porovnaní použiteľnosti Bitcoinu v porovnaní s fiatom Krugman hovorí, že jeho hlavnou otázkou sú náklady na transakcie používané na prenos BTC. Verí, že sa tieto poplatky časom znížia a tým by sa odstránila jeho primárna opozícia voči kryptoobchodu.

Sledujte nás aj na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here