Zakladateľ spoločnosti Galaxy Digital Capital Management Mike Novogratz hovoril o kryptomenách, blockchaine a budúcnosti týchto mladých technológií na summite Bloomberg Invest New York. Prinášame Vám kľučové body z rozhovori Mike a Erika Schatzker.

Mike vníma kryptomeny ako začiatok kryptologickej revolúcie

Stále sme v prvotných fázach rozbehu a implementácii kryptomien v reálnom živote. Mike nazýva túto fázu ako „Internet 3.0“ a verí, že o 15 rokov sa pozrieme späť a budeme svedkami veľkých zmien. Niet sa však čomu čudovať, len „prednedávnom“ bol internet niečím neskutočným , prvé diaľkové komunikačné systémy boli použité začiatkom 1950´. Prvý webový prehliadač WordWideWeb až v roku 1994. Ak sa pozrieme na tieto fakty zo širšej perspektívy, bude nám jasné, že technologická revolúcia je jedným z najväčších posunov 20/21.storočia. Progres narastá každým dňom, a takisto aj rýchlosť ktorou spoločnosti zamerané na technológie napredujú. To čo sa nám dnes môže zdať ako sci-fi, môže byť bez problémov za 20-30 rokov realitou.

Podľa Novogratza bude v priebehu ďalších 15 rokov takmer každá databáza implementovaná ako blockchainový reťazec. Niektoré z nich môžu byť súkromné bloky, ale ide o to, že k tomuto scenáru dôjde nakoľko „je to efektívnejší spôsob organizácie dát“. Mike však upozorňuje, že nato aby trh zažil ďalšiu etapu, musia ľudia pochopiť ako mince a tokeny fungujú, porozumieť blockchainu. Nie len bezhlavo investovať do každého ICO projektu.

Hoci väčšina existujúcich blokov ešte nie je dostatočne rýchla, existuje veľa mladých a talentovaných počítačových expertov z celého sveta, ktorí pracujú na škálovatelnosti, a preto je presvedčený, že problém bude čoskoro vyriešený.

 A pre tých ktorý si myslia, že sme v krypto bubline

Celý krypto trh dosiahol v januári 2018 hodnotu okolo 1,2 miliardy dolárov. Keď sa inštitucionálny investori skutočne začnú angažovať, potom 1,2 mld bude len smiešne číslo. Nebuďte potom prekvapení, keď uvidíte jedného dňa kryptotrh ocenený na 20 mld dolárov. Nebude to zajtra a ani o týždeň, ale je vysoko pravdepodobné, že časom sa dopracujeme k takýmto číslám! Odkazuje Mike Novogratz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here