Blockchainová technológia rastie každým dňom. V prvých mesiacoch roku 2018 bolo zaznamenaných viac ICO projektov ako za celý rok 2017! To len dokazuje populárnosť tohto odvetvia.

Tento rast nie je zanedbateľný. Blockchain má širokú škálu použiteľnosť , veľký potenciál a rôznorodosť, pokiaľ ide o aplikovanie v reálnom svete. Začíname vidieť blockchainový trend, ktorý sa postupne pretransformoval zo špekulatívnej činnosti na technológiu, ktorá má skutočné benefity a vplyv v mnohých oblastiach. Je to veľmi vzrušujúce obdobie, pretože priemysel sa posúva z konceptu do reality. Poďme sa pozrieť na niekoľko zaujímavých a sľubných projektov súčasnosti.

Shopin

shopin.com

Shopin je projekt, ktorého cieľom je zmeniť spôsob, akým prevádzkujeme maloobchod. Mnohé maloobchodné spoločnosti majú v dnešnom svete problém konkurovať takým gigantom ako je napríklad Amazon. Nedokážu, tak ako oni, sledovať potreby zákazníkov, preferované značky, ceny, štýly atď.. Znamená to, že im chýbajú spoľahlivé údaje o svojich zákazníkoch. Výsledkom sú neosobné interakcie a nepresný marketing.

Shopin má za cieľ pomôcť obom stranám tým, že umožňuje zákazníkom konsenzuálne zdieľať údaje s predajcami. Zbierajú informácie o produktoch, ktoré sa zákazníkom páčia, o ich nákupných návykoch alebo histórii nákupov, a to všetko v rámci jednej aplikácie!

Maloobchodníci získajú trojrozmerný pohľad na svojich zákazníkov a dokážu osobne robiť návrhy, vytvoriť lepší marketing a efektívnejšie komunikovať. Je to všetko súkromné a bezpečné. Zákazníci sú odmeňovaný tokenmi za zdieľanie informácií, zatiaľ čo druhá strana im poskytne príjemnejší nákupný zážitok. Tak povediac si navzájom pomáhajú obe strany.

Endor

endor.com

Na internete je kvantum informácií, ktoré môžu byť zlatým dolom pre tých, ktorí ich dokážu efektívne využiť. Problém nastáva vtedy, keď sa nevieme zorientovať a vybrať si tie najpodstatnejšie pre náš business.

A tu nastupuje Endor. Ak sa používa správne, môže predpovedať vývoj priemyselných odvetví, sociálnych skupín, iných spoločností a oveľa viac. Schopnosť robiť presné predpovede samozrejme stojí veľa peňazí. Analýzy údajov na vykonanie týchto predpovedí však nie je vôbec jednoduché vytvoriť. Prístup ku vedeckým údajom je zložitý a veľmi nákladný. Je to možné pre veľké korporácie, ktoré si to môžu dovoliť, ale pre bežné podniky je to tabu.

Endor by to chcel zmeniť. Spoločnosť chce podnikom pomôcť využívať tieto predpovede a využívať odmeny. S využitím technológie sociálnej fyziky spoločnosti MIT, umožní platforma používateľom klásť otázky v jednoduchom jazyku. Platforma automatizuje presnú predpoveď na základe ich požiadaviek. Týmto spôsobom môžu bežné spoločnosti bez akejkoľvek skúsenosti s údajmi v danej oblasti získať skvelé informácie a štatistiky presne určené pre ich predmet podnikania a využiť silu údajov pre seba.

Niekedy môžu predstavy o projektoch vypadať ako vzdialená budúcnosť, to sa však vďaka využitiu blockchain technológie rapídne rýchlo mení. Blockchain spája celý svet nekompromisnou rýchlosťou, kto ho využije najefektívnejšie? Čítajte aj zajtra v ďalšom diely.

Sledujte nás na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here