Čínske zákazy skomplikovali tisíckam ťažiarom a obchodníkom s kryptomenami životy. V tomto silne regulovanom trhu je však svetielko nádeje a tým, by malo byt práve NEO.

Už od počiatku tvorcovia pravdepodobne predpokladali silný nesúhlas voči kryptomenám z radov čínskej vlády. Spoločnosť Neo`s Onchain je koncipované technologicky ako aj dizajnovo v priateľskom duchu ku reguláciám. S centralizovaným prístupom sa úplne líši od ostatných kryptomien.

V tomto článku sa budeme venovať technológií Neo a Onchain, ich vzájomné vzťahy a odlišnosť od ostatných kryptomien.

Poznáme NEO

Neo vznikol v roku 2014 s pôvodným názvom AntShares  až neskôr v roku 2017 bol premenovaný na názvom pod ktorým ho poznáme dnes – Neo.

Cieľom spoločnosti je automatizovať správu digitálnych aktív čiže smart kontraktov, s cieľom vytvoriť samostatný distribuovaný inteligentný systém založený na sieťach.

Ale ako to všetko funguje?

Neo je opísaný ako inteligentný ekonomický systém. Podobne ako u Etherea, dochádza k sprostredkovaniu výmeny, kúpy alebo inej akcie s aktívami bez tretej strany čiže právnika alebo notára a s nimi súvisiacimi nákladmi.

Digitálna identifikácia umožňuje overenie kľúčových informácií o zúčastnených osobách alebo organizáciách, ktoré existujú v digitálnom kontexte.

Neo podporuje dve mince- Neo a Gas. Podporuje programovanie vo všetkých bežných jazykoch čím je prístupnejší komunite ktorá môže prispievať na svoju platformu.

Dovolí Čína realizáciu tejto technológie?

Neo sa od počiatku snaží zamerať na súlad s predpismi čím sa výrazne odlišuje od  ostatných.

Každý jednotlivec, podnikateľ alebo iný subjekt pôsobiaci na Neo platforme bude mať jedinečnú digitálnu identitu ktorá však bude overiteľná na rozdiel od spomínaného Etherea. Čiže ľudia budú mať možnosť komunikovať medzi sebou iba v prípade že druhá strana má požadovanú totožnosť, tento spôsob je v súlade s regulačnými podmienkami. Dokonca rôzne uzle v sieti budú potrebovať overiť identifikáciu skôr ako budú môcť prispieť s ďalšími činnosťami ako je napríklad účtovníctvo.

Čo je to vlastne Onchain?

Počas obdobia kedy Neo pracoval na vlastnom systéme, dostával veľké množstvo ponúk od firiem ktoré mali záujem začať pracovať na súkromnom blockchaine.  Tak vznikla spoločnosť Onchain v roku 2014, technologická spoločnosť ktorá pracuje na správe finančných a právnych rámcov s využitím siete blockchain. Rozdiel je teda v tom, že Neo funguje podobne ako Ethereum, Onchain sa zameriava na vytváranie blokov, ktoré spĺňajú špecifické potreby tohto odvetvia.

Hlavným produktom spoločnosti Onchain je takzvaná DNA- Distributed Networks Architecture, využíva aplikácie digitálnych aktív na pomoc podnikom tým, že vytvára súkromné a verejné bloky. DNA by mohla riešiť všetky druhy problémov v súkromnom a verejnom sektore.

Aká je spojitosť medzi NEO a Onchain?

Sú to dve samostatné spoločnosti ktoré sú od seba navzájom nezávislé čo sa týka vedenia a takisto aj financovania.

Neo získal prostriedky na svoju realizáciu vďaka verejnej komunite naopak Onchain je podporovaný najväčším súkromným konglomerátom Číny Fosun.

Technická robustnosť konceptu spojenia Neo-Onchain a jeho centralizovaný prístup vyzerá veľmi dobre, a preto je atraktívnou voľbou nielen pre čínske úrady ale aj pre ďalšie zahraničné vlády, ktoré musia byť v súlade s reguláciám a dávajú si pozor na anonymný decentralizovaný trh, ktorý sa vládam často nemusí páčiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here