Úvod Blog

3 dôvody prečo obchodovať Bitcoin

0

Obchodovanie virtuálnej meny môže byť výhode ako pre profesionálov tak aj pre začiatočníkov.

Trh je pomerne stále mladý a má široké rozpätie. Populárne je obchodovanie arbitráží ako aj s maržami.

Fluktuácia ceny Bitcoinu v histórii aj dnes pravdepodobne priniesla viac nových užívateľov a investorov ako akákoľvek iná kryptomena. Každá Bitcoinová „bublina“ vytvára veľké davové šialenstvo, ktoré spôsobí okamžitú medializáciu. Pozornosť médií spôsobuje väčší záujem a cena rapídne stúpa až kým ošiaľ neskončí.

Pri každom náraste ceny Bitcoinu si chcú noví investori a špekulanti získať svoj podiel. Vzhľadom na to , že Bitcoin je globálny, je jednoduché ho odoslať a obchodovať s ním kdekoľvek na svete.

V porovnaní s inými finančnými nástrojmi má Bitcoin pomerne jednoduchý vstup na trh. Pokiaľ už vlastníte Bitcoin, môžete začať obchodovať okamžite. Mnoho búrz nevyžaduje komplikované overovania alebo dokonca ani žiadne.

Prečo obchodovať Bitcoin?

V prvom rade je dôležité pochopiť prečo je obchodovanie s Bitcoinom také populárne a jedinečné.

Bitcoin je globálny

Bitcoin nie je obyčajná fiatová mena, to znamená, že jeho cena nie je priamo spojená s ekonomikou alebo politikou ktorejkoľvek krajiny. Počas svojej histórie cena Bitcoinu reagovala na širokú škálu udalostí, od čínskej devalvácie juanu po grécke kapitálové kontroly.

Všeobecná hospodárska neistota a panika spôsobila niektoré zvyšujúce sa ceny BTC. Niektorí tvrdia napríklad, že kapitálové kontroly Cypru priviedli Bitcoinu pozornosť a spôsobili nárast cien počas bubliny v roku 2013.

Bitcoin obchodovanie 24/7

Na rozdiel od akciových trhov, neexistujú oficiálne burzy Exchange. Namiesto toho sú na celom svete stovky búrz, ktoré fungujú 24 hodín denne. Z dôvodou, že neexistuje oficiálna burza pre obchod s BTC, neexistuje ani jeho oficiálna cena- preto to môže na burzách často vyzerať ako na divokom západe. Zároveň to však môže vytvárať aj príležitosti arbitráže, ale väčšinu času výmeny zostávajú v rovnakom všeobecnom cenovom rozpätí.

Bitcoin je dynamický

BTC je známy svojími rýchlymi a častými cenovými pohybmi. V priebehu roka sa stáva, že nájdeme mnoho denných grafov, na ktorých výkyvy predstavujú bez problémov aj 5%. To však vytvára veľmi zaujímavé príležitosti pre obchodníkov, ktorí môžu kedykoľvek zachytiť výhodný obchod.

Blockchain v kocke

0
pixabay.com

Mnoho prieskumov už dnes dokazuje, že blockchain má pred sebou veľkú budúcnosť a využitie takmer v každej oblasti podnikania.

Podľa zamestnaneckého prieskumu spoločnosti Juniper Research, v ktorej pracuje viac ako 20 000 ľudí bolo zistené, že drvivá väčšina označuje blockchain za veľmi užitočný pre ich spoločnosť a nesie všetky znaky vysokej úrovne osvojenia.

Nie len spoločnosť Juniper dokazuje,  že skutočne by nikto nemal ostať pozadu pokiaľ ide o túto oblasť. Spoločnosť napreduje vysokým tempom a to, čo dnes sa môže zdať nereálne, môže byť čoskoro skutočnosťou, nehovoriac o tom, že v oblasti technológií platí toto pravidlo dvojnásobne.

Pokiaľ zvažujete, či by mal blockchain nejaký prínos pre vašu spoločnosť, určite vyskúšajte kurzy a školenia na túto tému.

Prečo blockchain?

Existujú dva faktory blockcainu ,ktoré ho robia mimoriadne žiadaným:

  • Decentralizácia
  • Stabilita

Decentralizácia

Premýšlali ste niekedy nad tým ako pracuje klasický centralizovaný server? Máme k dispozícii centralizovaný server a každý, kto sa s ním chce spojiť, môže poslať dotaz a získať tak požadované informácie.  Tak v podstate funguje internet. Ak chcete získať nejaké informácie z Google, pošlete dotaz na ich server, ktorý vyšle spätný odkaz s požadovanými informáciami/výsledkami. Takže takto pracuje klientský server. Ale kde vzniká problém s týmto modelom?

Všetko je závislé na serveri. Je rozhodujúce, aby server neprestajne fungoval. A to môžeme vnímať ako prekážku, nakoľko pri každom výpadku servera (čo sa môže často stávať) budú ovplyvnení všetci ktorí sú v tejto sieti.

Ďalej je tu samozrejme aj otázka cenzori. Čo ak server rozhodne, že určitá položka (článok, kniha pesnička, čokoľvek…) je neprijateľná a teda ju nebude ďalej na svojej sieti šíriť? Asi vás teraz napadne, že určitý obsah je neprijateľný a nehodí sa na internet, ale nemusí ísť len o oblasti, ktoré sú pre mnohých „tabu“. Vzťahuje sa to aj na oblasti napríklad politiky, kedy siete môžu veľmi ľahko a bezpečne odstrániť všetok obsah, ktorý im momentálne „nepasuje“ a tým pádom vzniká veľké riziko manipulácie.

Aby sme vyriešili všetky tieto problémy, vznikol iný druh sieťového modelu. Je to sieť, ktorá rozdeľuje  celé svoje pracovné zaťaženie medzi účastníkov, ktorí sú Romanko privilegovaní . Už nie je len jeden centrálny server, ale niekoľko distribuovaných a decentralizovaných „kolegov“. Toto je model ktorý sa nazýva peer-to-peer.

Jedným z hlavných spôsobov využitia siete peer-to-peer je zdieľanie súborov, ktoré sa tiež nazýva torrenting. Ak chcete na prevzatie používať model klient-server, potom je zvyčajne veľmi pomalý a úplne závislý od zdravia servera. Navyše, ako sme už povedali, je náchylná k cenzúre.

Avšak v systéme peer-to-peer neexistuje žiadna ústredná autorita, a teda ak dokonca aj jeden z rovesníkov v sieti odpadne, stále máte viac hráčov, z ktorých si môžete stiahnuť. Navyše nepodlieha idealistickým štandardom centrálneho systému, a preto nie je náchylná k cenzúre.

Takto získava blockchain decentralizáciu. To je jeden z najväčších dôvodov, prečo blockchain technológia získala toľko pozornosti.

Nemeniteľnosť

Ďalšou významnou vlastnosťou je práve jeho schopnosť nezmeniteľnosti. V kontexte blockchainu to znamená, že ak sa niečo do bloku vloží, už to nemôže byť nikdy zmazané ani zmanipulované.

Dokážete si predstaviť, aké hodnotné bude táto vlastnosť pre podniky?

Koľko poznáme prípadov sprenevery a manipulácií s obsahom na internete? Dôvodom, prečo blockchain získal túto vlastnosť, je prostredníctvom kryptografických hashových funkcií.

Teraz už viete, že kvôli smart kryptografickým implementáciám nie je možné manipulovať s dátami, ktoré sú vnútri blockchainu. Preto je blockchain nemenný.

Čo sú to kryptomeny: Všetko čo potrebujete vedieť!

0

Predstavujú kryptomeny “jednorožca 21.storočia” alebo sú to peniaze budúcnosti?

Kryptomeny, blockchain, Bitcoin…kto sa v tom má vyznať? Je táto téma pre vás tabu? Tento článok vysvetľuje niekoľko najpodstatnejších informácií o “Krypto svete”, po jeho prečítaní budete vedieť omnoho viac ako väčšina ľudí.

Kryptomeny (Crypto) sa stali globálnym javom známym veľkej skupine ľudí. Zatiaľ čo mnoho ľudí si stále nevšíma veľký potenciál digitálneho pokroku vo forme kryptomien, banky, vlády a iné spoločnosti si ho naopak veľmi dobre uvedomujú.

V roku 2016 by ste len tak nenašli veľkú banku, účtovnú firmu či významnú softvérovú spoločnosť ktorá by sa zaujímala a inovovala by šifrovaciu jednotku – blockchain. Dnes je tomu však inak, po roku 2017 snáď každý aspoň raz počul o Bitcoine. Ale za hlukom a mediálnymi správami drvivá väčšina ľudí ma len veľmi obmedzené vedomosti o kryptomenách a často nedokážu pochopiť základné pojmy.

Prejdime teda k základným elementárnym otázkam. Čo sú to kryptomeny?

  • Odkiaľ pochádza blockchain?
  • Prečo by ste mali vedieť o krypte?
  • Čo všetko potrebujete vedieť o kryptomenách?

Čo je to kryptomena a prečo sa kryptomeny objavili ako vedlajší produkt digitálnej hotovosti?

Len málokto vie, že kryptomeny sa objavili ako vedlajší produkt iného vynálezu. Satoshi Nakamoto, neznámy vynálezca Bitcoinu, prvej a stále najdôležitejšej kryptomeny, nikdy nemal v úmysle vymyslieť nejakú menu.

Satoshi vo svojom vyhlásení v mene spoločnosti Bitcoin koncom roka 2008 uviedol, že vyvinul elektronický peňažný systém typu peer-to-peer. Jeho cieľom bolo vymyslieť niečo, čo mnoho ľudí nedokázalo prostredníctvom digitálnej hotovosti.

V skutočnosti išlo o nový peňažný systém, ktorý využíva sieť peer-to-peer , aby zabránila dvojnásobnému výdaju. Jeho hlavným znakom je úplná decentralizovanosť a teda schopnosť fungovať bez akéhokoľvek servera alebo centrálnej autority.

Jednou a najdôležitejšou súčasťou vynálezu Satoshiho bolo, že našiel spôsob, ako vybudovať decentralizovaný digitálny bezhotovostný systém. V 90. rokoch sa uskutočnilo mnoho pokusov o vytvorenie digitálnych peňazí, ale všetci zlyhali.

Takže ako to vlastne funguje? Čo je to decentralzovaný systém platieb?

Na realizáciu digitálnej platby potrebujeme platobnú sieť s účtami, zostatkami a transakciou. To je ľahké pochopiť. Jedným z hlavných problémov, ktorý každá platobná sieť musí riešiť, je zabrániť takzvanému dvojitému výdavku : zabrániť tomu, aby jedna osoba vybrala rovnakú sumu 2x. Zvyčajne to robí centrálny systém, ktorý vedie záznamy o zostatkoch.

V decentralizovanej sieti nemáte takýto server. Preto potrebujete každú jednotku siete, aby túto prácu vykonala. Každý partner v sieti musí mať zoznam so všetkými transakciami, aby skontroloval, či sú budúce transakcie platné alebo sa pokúšajú zdvojnásobiť výdavky.

Ale ako tieto subjekty udržiavajú konsenzus o týchto záznamoch?

Ak sa spolupracovníci na sieti nezhodujú čo i len na jednom jedinom menšom vyvážení, všetko je prerušené. Potrebujú absolútny konsenzus. Čiže už len pri jedinom zaváhaní je akcia zrušená. V takomto prípade pri bežných transakciách v bankách zvyčajne prevezme takýto problém ústredný orgán, ktorý znovu preverí transakciu. Ale ako môžete dosiahnuť konsenzus bez ústredného orgánu?

A to je to, čo dokázal Satoshi- jeho hlavnou inováciou bolo dosiahnuť konsenzus bez ústredného orgánu . Súčasťou tohto riešenia sú už dobre známe Kryptomeny- časť celého procesu, ktorá robí túto hru omnoho zaujímavejšou napínavejšou ale aj zábavnejšou.

Čo sú teda kryptomeny?

Ak odoberieme všetok ten hluk, ktorý za posledný rok vytvorili okolo kryptomien média, zistíme, že ide len o obmedzené položky v databáze, ktoré nikto nemôže zmeniť bez splnenia konkrétnych podmienok. Môže sa to zdať veľmi obyčajné, ale verte tomu alebo nie: presne tak môžete kryptomeny definovať.

Vezmite si peniaze na váš bankový účet: Čo je viac ako položky v databáze, ktoré môžete meniť len za určitých podmienok? Môžete dokonca prijať aj fyzické mince a poznámky: Čo sú to iné ako obmedzené položky vo verejnej fyzickej databáze? ktoré možno zmeniť len vtedy, ak spĺnate určité podmienky, ako potom vlastníte mince a poznámky? Peniaze sú o verifikovanej položke v nejakom druhu databázy účtov, zostatkov a transakcií.

Ako mineri vytvárajú mince a potvrdzujú transakcie?

Poďme sa pozrieť na mechanizmus riadiaci databázy kryptomien. Blockchainová krivka ako Bitcoin pozostáva zo siete peerov. Každý peer má záznam o úplnej histórii všetkých transakcií a teda o bilancii každého účtu.

Transakcia je súbor, ktorý hovorí: “Peter dáva X Bitcoinov Zdenke” a je podpísaný súkromným kľúčom Petra. Je to základná kryptografia verejného kľúča, nič zvláštne. Po podpísaní sa transakcia vysiela do siete a posiela sa z jedného minera na druhého. Toto je základná technológia p2p.

Transakcia je takmer okamžite známa na celej sieti. Ale až po určitom čase sa potvrdí. A práve potvrdenie je kritickým pojmom u kryptomien. Dalo by sa povedať, že kryptomeny sú úzko spojené s potvrdzovaním.

Pokiaľ je transakcia nepotvrdená, čaká a môže byť sfalšovaná. Keď je transakcia potvrdená, je nastavená na pevno. Už nie je kalkulovateľná, nemôže byť obrátená, je súčasťou nezmeniteľného záznamu historických transakcií: takzvaného blockchainového reťazca.

Iba mineri smú potvrdiť transakcie. To je ich práca v sieti šifrovacích systémov. Vykonávajú transakcie, označujú ich ako legitné a rozširujú ich v sieti. Po tom, ako je transakcia potvrdená minerom, musí každý uzol pridať do svojej databázy. Stáva sa teda súčasťou blockchainu.

Za túto prácu dostávajú mineri odmenu vo forme kryptomien, napríklad Bitcoinom. Odporúčamé si prezrieť aj iné kryptomeny, ktoré nájdete v tejto sekcii. Bližšie sa v nich zoznámite s konkretnými kryptomenami ako aj spôsobmi ťaženia.

Sledujte nás aj na Facebooku!

Tron rastie aj napriek neblahému prostrediu

0

Tron a jeho token TRX prinášajú v poslednej dobe veľké množstvo noviniek a to aj napriek tomu, že na trhu stále vládnu medvede.

Posledný dramatický pád Bitcoin oslabil o 5% a stiahol so sebou, ako to už býva zvykom, aj ostatné altcoiny. Tron si však napriek tomu stále vedie dobre. Spoločnosť Tron vydáva pravidelne každý deň nové aktualizácie a oznámenia pod vedením Justina Sun

Tron výrazne napreduje

O TRX možno momentálne počuť veľmi frekventovane ako od verejnosti tak aj významných osobností. Napríklad nedávne video, ktoré predviedlo rozhovor s technickým manažérom projektu Tron MarcusZhao, uviedol niekoľko vyhlásení týkajúcich sa kompetencie spoločnosti Tron v porovnaní so spoločnosťou Ethereum, Bitcoin a EOS.

Podľa odborníkov nemal Tron doposiaľ žiadne slabé miesta a fungoval vždy bez problémov hneď po spustení. V porovnaní s ETH, BTS či EOS nemá TRX problém s generovaním nových blokov.

Tron Poppy

Platobná platforma od spoločnosti Tron si získala rýchlo priazeň u kryptonadšencov. Bude navrhnutá tak, aby umožňovala po celom svete akceptovať TRX. To by samozrejme mohlo priniesť globálnu adaptáciu.

Platforma bude niesť názov Poppy a spúšťa ju Clover, populárny softvér PoS založený na blockchaine. V dnešnej dobe ho používajú obchody po celom svete na prijímanie platieb ako Visa či MasterCard. Poppy bude platiť prostredníctvom TronCard. Táto karta bude pripomínať klasickú kreditnú kartu s tým rozdielom, že môže byť použitá aj ako peňaženka a platobná metóda pre TRX.

Fámy alebo veľký skok vpred?

Justin Sun nedávno informoval o spolupráci s obrovským gigantom. Doteraz však nikto nevie o koho by sa mohlo jednať, ale medzičasom už samozrejme ľudia z krypto komunity začali zasielať svoje tipy na možného kandidáta. Ľudia hádali najmä spoločnosť Ripple, s ktorou by teoreticky Tron mohol uzavrieť svoje partnerstvo. Na druhej strane prichádza veľa ohlasov k čínskej spoločnosti s názvom Baidu. Ktorá je často označovaná aj ako „čínsky Google“.  Ako dôkaz dôveryhodnosti má pôsobiť zatiaľ tento tweet.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Blízke a vzdialené vyhliadky na cenu Bitcoinu

0

Po dlhom čase skeptickej nálady na trhu prichádzajú správy, ktoré predpovedajú všeobecný postoj k vývoju ceny Bitcoinu. Je sa na čo tešiť alebo musíme byť ďalej trpezlivý?

Tom Lee vytvoril nový prieskum  spoločnosti Fundstrat Global Advisors, ktorý bol rozdelený na dve časti- jeden na otázky inštitúcií a druhý na otázky komunity o kryptomenách. Súkromný prieskum bol adresovaný konkrétnym 25 inštitúciám, zatiaľ čo ten verejný sa uskutočnil na Twitteri vo forme prieskumných otázok.

Ako dopadol prieskum?

Tom Lee sa dopracoval k pomerne zaujímavým výsledkom. Zdá sa, že inštitúcie sú oveľa viac pozitívne v otázke Bitcoinu než komunita. Až 54% účastníkov inštitúcií je pozitívnych voči kryptomenám, okrem toho dospel k záveru, že Wall Street verí, že BTC už dosiahol svoje dno.

Twitter.com

Na druhej strane, komunita je oveľa viac skeptická a verí, že Bitcoin bude naďalej klesať. Z celkového počtu 9 500 účastníkov si to myslí až 66%.

Podľa týchto správ sa zdá, že inštitucionálni investori čoraz viac investujú do oblasti kryptomien a blockchainu. Bloomberg nedávno uviedol, že drobní investori sú nahradení inštitúciami ako najväčší hráči pri obchodovaní. Tento prehľad pokrýva iba situáciu s transakciami väčšími ako 100 000 USD na kryptoburze.

Predpovede do konca roka 2018

Tom Lee naďalej verí, že Bitcoin sa bude na konci roka 2018 obchodovať za 22 000-25 000 dolárov a nedávno pridal aj predpoveď pre Ethereum, ktoré vidí s cenovkou 1 900 USD. Čas ukáže, či mal Tom Lee pravdu alebo nie. Takisto je s predpoveďami pozitívny aj Mike Novogratz, ktorý odhaduje cenu dokonca na 45 000 dolárov. Je to síce veľmi odvážny názor ale vo svete kryptomien sme sa naučili, že skutočne „nič nie je nemožné“. Cena Bitcoinu je už dlhšiu dobu pomerne stabilizovaná, čo môže značiť predprípravu na stúpanie.

BitTorrent prichádza so skvelou novinkou!

0

Známa peer to peer platforma na zdielanie súborov BitTorrent bude odmeňovať seederov prostredníctvom blockchainu. Ako to bude prebiehať? Dá sa na tom niečo získať?

BitTorrent spúšťa projekt Atlas, kde sa prepojí blockchainovou technológiou. BitTorrent chce vytvoriť motivujúce podmienky pre seederov tým, že ich bude odmeňovať kryptomenamy, konkrétne Tronom (TRX). Takýto systém zdieľania súborov by mohol vytvoriť celkom novú paradigmu v tejto oblasti.

Produktívna spolupráca v oblasti kryptomien

Akvizícia spoločnosti Tron a BitTorrent určite mnohých poteší. Už ste sa možno stretli s nejakým spôsobom odmeňovania za seedovanie, napríklad získavaním vernostných bodov a podobne. Ale získavanie určitej kryptomeny vďaka seedovaniu naberie úplne iný vietor do plachiet v oblasti zdieľania súborov na internete.

Teraz budú seederi BitTorrentu platiť TRX pre dlhšie seedovanie súborov, rovnako ako aj seedovanie s vyššou šírkou pásma a venovanie väčšieho množstva úložného priestoru pre počítače BitTorrentu.  Je to úplne nový a vzrušujúci nápad pre oblasť torrentov, doposiaľ nikdy nemohli užívateľia zarobiť peniaze seedovaním súborov.  Očakáva sa, že tento spôsob osvieži počet seederov a tým sa zrýchli proces sťahovania na BitTorrente.

Motivácia pre rýchle sťahovanie

Následne budú môcť používatelia zaplatiť pomocou TRX za rýchlejšie sťahovanie. TRX mince budú vyplácané seederom, ktorí budú zásobovať systém, v ktorom budú dostávať odmeny opäť v TRX. Je to veľmi výhodná situácia pre obe strany. Ľudia budú viac motivovaní nechať dlhšie spustený seeding a následne si budú môcť sami rýchlejšie stiahnuť potrebný súbor.

Generalný riaditeľ spoločnosti Tron, Justin Sun hovorí že: „Projekt Atlas je základom nového spôsobu distribúcie obsahu. Ak chcete začať, produkt bude obsahovať rýchle sťahovanie, viac seederov, žiaden mining a spätná kompatibilita. Atlas bude prispôsobený modernému svetu v ktorom dnes žijeme: mobilný prepojený a transparentný. Naším cieľom je nakoniec poskytnúť všetkým prispievateľom obsahu a ich komunitám možnosť odstrániť sprostredkovateľa a umožniť tvorcom obsahu distribúciu priamo svojim používateľom“.

Sledujte nás aj na Facebooku!

Bitcoin futures na burze Bakkt

0

Burza Bakkt so sídlom v New Yorku chystá pre kryptonadšencov prekvapenie. Čo zverejnili na svojom Twitter účte? Prečo sú tieto novinky dôležité pre Bitcoin?

Medzinárodná burza cenných papierov Bakkt vznikla spojením síl New yorskej burzy NYSE, Microsoftu, Starbucksu a BCG.  Mnohí odborníci považujú správu od burzy Bakkt za možný katalyzátor a náboj pre čerstvý prílev nových prostriedkov na trh s kryptomenami.

Futures kontrakty prichádzajú

Bakkt zverejnil svoje prvé Bitcoin futures kontrakty s fiat menami vrátane USD,GBP a EUR. Platforma bola vytvorená dohľadom na dodržiavanie predpisov, ale tiež na podporu celkového rastu technológie a aplikácií. Mnoho ľudí vníma spustenie týchto kontraktov za viac pozitívnu správu ako celé ETF. Dočkáme sa posilnenia ceny Bitcoinu na základe spustenia futures od Bakktu?

Situácia otvára priestor pre mnohé špekulácie, jednou z nich je aj „pomocná ruka“ pri schválení ETF komisiou pre cenné papiere. Práve burza Bakkt a ich futures kontrakty by mohli spôsobiť zvýšenú dostupnosť pre verejnosť a tým dopomôcť aj pozitívnym ohlasom.

Prvé oznámenie

Keď spoločnosť Bakkt prvý krát oznámila tieto novinky, známky krypto analytik Brian Kelly  to označil za obrovské správy a že futures od Bakkt sú asi najväčšou správou roka 2018 pre Bitcoin. Domnieva sa taktiež, že tieto novinky by mohli spustiť vlnu schvaľovania ETF.

Sledujte nás na Facebooku!

Ripple v spolupráci s PNC výrazne posilnil

0

Ripple sa stáva druhou najväčšou kryptomenou na svete, vzhľadom na trhovú kapitalizáciu. Minulý týždeň bol pre Ripple obzvlášť pozitívny vďaka prílevu priaznivých správ. Čo spôsobilo také nadšenie? Aká je budúcnosť Ripplu?

Americká banka PNC sa nachádza v dôležitom bode, kedy sa pripravuje na prijatie kryptomien. PNC začne používať sieť RippleNet na spracovanie medzinárodných platieb pre svojich klientov. Jednotka riadenia treasury PNC bude využívať softvérové riešenie xCurrent na urýchlenie cezhraničných transakcií komerčných klientov banky v USA. xCurrent umožní klientom PNC okamžite prijímať platby, čo spôsobí zmenu spôsobu, akým spoločnosti pristupujú ku cash flow a vedeniu účtov. Dôležitou vlastnosťou je teda okamžitá komunikácia pre potvrdenie platby pred vykonaním transakcie vďaka novému softvéru.

Rapídny nárast ceny XRP

V dôsledku vyššie uvedených pozitívnych správ, cena XRP vzrástla a Ripple zaznamenal až 15% nárast celkovej trhovej kapitalizácie. V piatok 21.septembra to spoločnosti dopomohlo natoľko, že sa stala druhou najväčšou kryptomenou vzhľadom na market cap s hodnotou približne 23 miliárd dolárov, a Ripple zosadil z druhého miesta Ethereum.

Prvý krok ku globálnej adaptácii?

Podľa správ spoločnosti Ripple, považujú tento krok za nevyhnutný k tomu, aby banky a iné finančné inštitúcie nakoniec využili xRapid- vlastný produkt spoločnosti Ripple, ktorý používa digitálne tokeny XRP. Spoločnosť sa však bude musieť popasovať s obavami bánk týkajúcich sa ochrany súkromia a škálovateľnosti. Pokiaľ nebude existovať riešenie, ktoré by spĺňalo tieto požiadavky, pravdepodobne nebudú pracovať na distribuovanej ledger technológii (DLT).

Ripple má záujem preniknúť taktiež na čínsky trh v snahe urýchliť medzinárodné platby. Ripple je v otázke budúcnosti veľmi optimistický a verí, že komerčná verzia xRapidu bude spustená už v októbri! Pokiaľ by išlo všetko podľa plánu a ruka v rukáve s optimizmom spoločnosti, mohlo by to mať veľmi pozitívny vplyv na budúcu cenu tokenov.

Sledujte nás na Facebooku!

Viac času pre ETF od VanEck- SolidX

0

Včerajším dňom vydala americká Komisia pre cenné papiere oznámenie ohľadom zriadenia toľko očakávaného ETF. Ako sa rozhodli a aký je ďalší postup?

Bitcoin má svoju budúcnosť, s týmto názorom možno len súhlasiť, prečo inak by sa ním zaoberala americká komisia pre cenné papiere SEC? V našich článkoch sme sa už niekoľkokrát venovali týmto fondom a aj tomu, že komisia vidí ako najväčší problém veľkú volatilitu či obavu o bezpečnosť uschovania Bitcoinov.  Jedno je však isté, všetci pozorne sledujú vývoj rozhodnutia SEC, v prípade povolenia by to mohol byť historický moment pre celý kryptomarket.

Na rozhodnutie si počkáme

Komisia pre cenné papiere oznámila 20.septembra 2018, že potrebuje viac času na prijatie/odmietnutie rozhodnutia týkajúceho sa ETF spoločnosti VanEck-SolidX Bitcoin a stanovila nový termín, ktorý predĺži dobu na verdikt do 29.decembra 2018.

SEC mala pôvodne 45 dní na rozhodnutie o žiadosti, ktorá bola zverejnená vo federálnom registri dňa 2.júla 2018. A teda sa očakávalo, že rozhodnutie bude prijaté do 16.augusta 2018, ako však upozornila spoločnosť CryptoGlobe, SEC už uplatnil právo na predĺženie konečného termínu začiatkom augusta. Tým pádom mali k dispozícii ďalších 45 dní presne do 30.septembra 2018. Predmetom predlžovania by mala byť najmä zmena návrhov a ich následné schválenia. To sa však opäť nepodarilo stihnúť a preto si Komisia pre cenné papiere uplatnila odklad takmer až do konca tohto roka.

Posledná šanca

Pokiaľ by sa však komisia nezhodla na jednoznačnom rozhodnutí ani do konca roka, je možné ešte posledný krát uplatniť nárok na predĺženie termínu o 60 dní a teda do 27.februára 2019 a to by už bol v každom prípade ten najneskorší termín kedy budeme s istotou vedieť aký osud čaká Bitcoin ETF.

Z nášho pohľadu je určite lepšie pokiaľ sa SEC vôbec zaoberá schvaľovaním tak kontroverzným fondom, aj keď to bude trvať dlho. Každý si radšej počká ako by mal byť odmietnutý hneď na začiatku, pokiaľ prichádza neustále predlžovanie, je vysoko pravdepodobné, že SEC skutočne nechce tento návrh bez zváženia zamiesť pod stôl ale práve naopak, snaží sa nájsť východisko pre spokojnosť oboch strán.  Riaditeľ spoločnosti VanEck/MVIS Gabor Gurbacs v jeho oznámení na twitteri taktiež vidí situáciu viac pozitívnu ako negatívnu. Nechajme sa preto prekvapiť, ako tento beh na dlhú trať dopadne.

Sledujte nás aj na Facebooku!

Blockchain potrebuje svoje začlenenie

0

Digitalizácia ako aj iné technologické novinky potrebujú vždy svoj priestor na uplatnenie, načo by nám boli, keby sme ich nevedeli využiť? Podobne je to aj s blockchainom, ktorý bude v budúcnosti potrebovať svoje zameranie.

Na svetovej konferencii v roku 2018 uviedol Jack Ma spoluzakladateľ spoločnosti Alibaba, že umelá inteligencia (AI), blockchain ako aj Interenet of Things (IoT) sa môžu stať bezvýznamnými, pokiaľ nenájdu svoje využitie v spracovateľskom priemysle.

Jack Ma z Alibaby vidí budúcnosť blockchainu dobre pokiaľ…

Jack Ma nerozprával výhradne o blockchaine, rozprával o technológiách ako o celku v ktorom je zahrnutá aj umelá inteligencia a IoT, sú to tri hlavné konglomeráty a vlády ich považujú za stavebné bloky štvrtej priemyselnej revolúcie.

Samotný výrobný priemysel v Číne sa odhaduje približne na 3,1 bilióna dolárov, pričom USA a ostatné veľké ekonomiky prevádzkujú niekoľko násobne viac v priemyselných sektoroch. Počas uplynulého desaťročia, najmä v posledných troch rokoch, rástol AI priemysel exponenciálne, keďže konglomeráty začali skúmať rôzne inovatívne spôsoby, ako znížiť náklady a zlepšiť efektívnosť výrobného procesu s novými technológiami.

Výrobný proces väčšiny hardvérov a strojov ako taký, sa za posledné roky drasticky zmenil. Spoločnosti smerovali k automatizácii a využívaniu robotiky, aby odstránili ručné chyby a urýchlili existujúce operácie.

Decentralizovanosť, blockchain a Bitcoin

Od vzniku konceptu aplikácie decentralizovaných systémov na rôzne priemyselné odvetvia začiatkom roka 2016 sa mnohé blockchainové firmy zamerali na využitie blockchainu pre obnovu dodávateľských reťazcov.

Pokiaľ ide o rozšíriteľnosť a osvojenie, blockchain je stále iba v začiatkoch pričom verejné siete peer-to-peer sú v súčasnosti schopné zvládnuť približne 10 až 50 transakcií za sekundu. S riešeniami škálovatelnosti druhej vrstvy a inovatívnymi konsenznými algoritmami je možné riešiť problematiku v súvislosti blockchainovou technológiou, čo umožní vývojárom vytvoriť systémy na zacielenie na niektoré z väčších priemyselných odvetví na svete, ako je výroba s decentralizovanými protokolmi. Takže už len zostáva nájsť to pravé zacielenie, ktoré bude skutočne prínosom vo svete technologických pokrokov.

Sledujte nás aj na Facebooku!

137FansPáči sa
278FollowersNasledovať
37FollowersNasledovať

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ

Jack Dorsey plne podporuje Bitcoin!

Možno sa často pýtate a uvažujete nad tým, ktorá kryptomena má najväčší potenciál stať sa celosvetovo uznávanou. CEO spoločnosti Twitter Jack Dorsey v tom má jasno,...
Inline
Inline