Na celom svete je už takmer 3 000 nainštalovaných Bitcoinmatov, ukázali najnovšie prieskumy. Tento počet však stále stúpa. Samozrejme, nie sú tak populárne ako klasické ATM na bankovky ale napriek tomu je to skvelá správa.

Väčšina regiónov na svete má v súčasnosti jeden alebo dva Bitcoinmaty. V niektorých krajinách sú omnoho populárnejšie a nájdeme ich tam veľa . Medzi takéto krajiny patria najmä Spojené štáty Americké, zatiaľ sú stále najväčším trhom.

Každým mesiacom sa počet Bitocoinmatov navyšuje

Do budúcnosti to s kryptomenami vyzerá dobre, už teraz máme takmer 3 000 Bitcoinmatov po celom svete, viac ako polovica sídli v USA a práve v New Yorku by sme našli viac ako 150 Bitcoinmatov! Amerika obsadila aj ďalšie priečky a mesto Chicago s počtom 149 Bitcoinmatov je v tesnom závese za New Yorkom.

V Európe sa Bitcoinmatom taktiež veľmi dobre darí

Situácia v Európe sa vyvíja pozitívne, Bitcoinmaty sú v Európe čoraz populárnejšie a bežnejšie a najobľúbenejším regiónom je naše susedné Rakúsko.  Zaujímavosťou je, že Malta, ktorá sa často označuje za novodobé centrum kryptomien má na ostrove len 3 Bitcoinmaty. Slovensko je na tom lepšie v porovnaní s Maltou, s počtom 11 Bitcoinmatov a v Čechách ich nájdeme dokonca 47! Nachádzajú sa na 3.mieste v počte Bitcoinmatov v Európskej únii hneď za Rakúskom a Španielskom.

Poplatky v automatoch sú však často výrazne vyššie ako na burze, mnoho ľudí však radšej uprednostní kúpu/predaj prostredníctvom Bitcoinmatov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here