Európska centrálna banka sa netají pozitívnym prístupom ku kryptomenam. Uviedli že kryptomeny by mohli byt skorý znamením zmien vo svete

V utorok sa konal brífing na tému Bitcoin nie je odpoveďou na bezhotovostnu spoločnosť, členka výkonnej rady ECB Benoit Coeureova uviedla že digitálne peniaze môžu byť cestou budúcnosti avšak Bitcoin podľa nej, nie je touto budúcnosťou.

Možnosť vidia skôr v potenciál digitálnych mien centrálnej banky CBDC pre zmene spôsobu, akým spotrebitelia kontrolujú svoje peniaze.

Napriek tomu ale uznávajú že príchod Bitcoinu poukazuje na zlyhávanie súčasného platobného systému.

“Takéto platobné systémy umožňujú nakupujucim jednoducho zaplatiť za tovar zo zahraničia, ale takisto umožňujú pracovníkom posielať peniaze doma, podporujúc finančné začlenenie a rozvoj.  Existujúce platobné kanály sú však vo všeobecnosti oveľa pomalšie, menej transparentné a drahšie ako domáce systémy”.

Voči tomuto nedostatku musia národné banky zlepšiť svoje medzinárodné platobné systémy a bojovať s výzvou žeby Bitcoin mohol byť alternatívou FIAT meny.

Chýba možnosť kontroly a sledovania

Problém vidia najmä v decentralizácii,  ako sme už mnohokrát mohli byť svedkami rôznych zákazov a regulácii tak aj teraz opäť prichádza na rad téma centralizacie ktorá by mohla byt odpoveďou na súčasné problémy. Predseda ľudovej banky Číny vyhlásil, že tento spôsob je dokonca nevyhnutný. Je viac ako jasneé, že banky zásadne nechcú pripustiť niečo nad čím by nemohli mať kontrolu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here