Čína má nové vedenie pre centrálnu čínsku ľudovú banku PBoC, tieto zmeny by mohli do budúcnosti priniesť pozitívne zmeny v súvislosti s reguláciami kryptomien, ktoré sú momentálne v Číne prísne zakázané.

Nový guvernér je za modernizáciu v oblasti financií

Prezident Xi Jinping vymenoval nového riaditeľa na vedenie centrálnej banky, jeho meno je Yi Gang. Doteraz bol viceguvernérom pre PBoC a prevezme stoličku po terajšom guvernérovi ZhouXiaochunovi, ktorý pôsobí v tejto funkcii už veľmi dlhé obdobie.

Prezident Xi sa snaží urobiť kroky smerom ku inovácií hospodárskej politiky, tým že chce zostaviť skupinu rovnako zmýšľajúcich mocenských členov politickej strany.

Čína potrebuje nové možnosti

Spoločnosť Ripplenet podpísala dohodu s platobnou službou založenou v Číne LianLian International. Táto dohoda poukazuje na potrebu alternatívnej metódy na presúvanie finančných prostriedkov do Číny a mimo nej.  Ripple týmto ťahom otvoril dvere najväčšiemu trhu elektronického obchodu na svete.

Dúfajme že prístup liberálneho trhu guvernéra Yiho a vicepremiéra Liu priniesie koniec čínskej prísnej regulácie. Potom by sa mohli stať skvelou voľbou pre medzinárodné financovanie čo by určite prospelo pozitívnemu hospodárskemu vývoju v Číne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here