Ripple sa stáva druhou najväčšou kryptomenou na svete, vzhľadom na trhovú kapitalizáciu. Minulý týždeň bol pre Ripple obzvlášť pozitívny vďaka prílevu priaznivých správ. Čo spôsobilo také nadšenie? Aká je budúcnosť Ripplu?

Americká banka PNC sa nachádza v dôležitom bode, kedy sa pripravuje na prijatie kryptomien. PNC začne používať sieť RippleNet na spracovanie medzinárodných platieb pre svojich klientov. Jednotka riadenia treasury PNC bude využívať softvérové riešenie xCurrent na urýchlenie cezhraničných transakcií komerčných klientov banky v USA. xCurrent umožní klientom PNC okamžite prijímať platby, čo spôsobí zmenu spôsobu, akým spoločnosti pristupujú ku cash flow a vedeniu účtov. Dôležitou vlastnosťou je teda okamžitá komunikácia pre potvrdenie platby pred vykonaním transakcie vďaka novému softvéru.

Rapídny nárast ceny XRP

V dôsledku vyššie uvedených pozitívnych správ, cena XRP vzrástla a Ripple zaznamenal až 15% nárast celkovej trhovej kapitalizácie. V piatok 21.septembra to spoločnosti dopomohlo natoľko, že sa stala druhou najväčšou kryptomenou vzhľadom na market cap s hodnotou približne 23 miliárd dolárov, a Ripple zosadil z druhého miesta Ethereum.

Prvý krok ku globálnej adaptácii?

Podľa správ spoločnosti Ripple, považujú tento krok za nevyhnutný k tomu, aby banky a iné finančné inštitúcie nakoniec využili xRapid- vlastný produkt spoločnosti Ripple, ktorý používa digitálne tokeny XRP. Spoločnosť sa však bude musieť popasovať s obavami bánk týkajúcich sa ochrany súkromia a škálovateľnosti. Pokiaľ nebude existovať riešenie, ktoré by spĺňalo tieto požiadavky, pravdepodobne nebudú pracovať na distribuovanej ledger technológii (DLT).

Ripple má záujem preniknúť taktiež na čínsky trh v snahe urýchliť medzinárodné platby. Ripple je v otázke budúcnosti veľmi optimistický a verí, že komerčná verzia xRapidu bude spustená už v októbri! Pokiaľ by išlo všetko podľa plánu a ruka v rukáve s optimizmom spoločnosti, mohlo by to mať veľmi pozitívny vplyv na budúcu cenu tokenov.

Sledujte nás na Facebooku!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here