Bitcoin pomaly stúpa, a s prílevom nových peňazí na trh mnohí z nás opäť špekulujú nad vhodnou investíciou. Na fórach prevládajú kryptomeny, ktoré sú po veľkej korekcii no napriek tomu majú za sebou silnú komunitu a podporu. Ktorá varianta by sa mohla vyplatiť?

Aktuálny stav na krypto markete nám pomaly naznačuje opätovný a pozvoľný nárast Bitcoinu (BTC), rast sa začína podobať na minuloročný slávny výstup do výšin. Mnoho obchodníkov je ešte skeptických a veria, že trh potrebuje ešte dlhší čas na zotavenie po silnej korekcii. Na druhej strane ceny na niektorých altcoinoch sú skutočne lákavé. Pôjdu ešte nižšie alebo už narazili na svoje dno? To je otázka za milión…

Ripple (XRP)

Ripple je veľmi kontroverzný, mnoho krypto nadšencov ho dokonca odmieta označovať za kryptomenu. Na druhej strane obchodníci dobre vedia, že je to zaujímavá špekulatívna investícia vzhľadom na jeho populárnosť. Snáď každý kto sa aspoň trochu zaujíma o krypto mal by poznať Ripple.

Nedávno prešla spoločnosť rebrandingovým úsilím o oddelenie digitálnej meny od spoločnosti. Stalo sa tak najmä z dôvodu, že americká komisia pre cenné papiere (SEC) ešte nerozhodla o tom, či budú patriť medzi cenné papiere alebo nie. Existujú aj 3 nevyriešené súdne spory proti spoločnosti Ripple, ktoré tvrdila , že Ripple je cenný papier bez toho aby to bolo potvrdené a riadne zaregistrované. Výsledky týchto sporov sú veľkou neznámou, čo pravdepodobne vie len niekoľko investorov od spoločnosti Ripple. Na druhej strane však spoločnosť Ripple uzavrela veľa partnerstiev a ich platobný systém začínajú implementovať najväčšie banky sveta. Trhová hodnota digitálnej meny dosahuje niekoľko miliárd.

Cardano (ADA)

Momentálne sa môže zdať ako jedna z najatraktívnejších alternatív. Cena je veľmi nízko a pozitívne správy sa neustále kumulujú.  Šepká sa, že Coinbase bude tento altcoin pridávať do svojho portfólia, podobne ako aj BAT,XLM,ZRX a ZEC. Táto správa poslala každú z týchto kryptomien na chvíľu na výslnie. Ak by bolo Cardano pridané na Coinbase , mohlo by to vzbudzovať dojem, že ADA je solídna investičná možnosť, pretože spoločnosť Coinbase je známa tým, že vyberá len tie najlepšie digitálne meny a poskytuje služby orientované na inštitucionálnych investorov.

Charles Hoskins, generálny riaditeľ spoločnosti IOHK a spoluzakladateľ spoločnosti Cardano sa nedávno vyjadril ku svojej predstave do budúcnosti :

“Rád by som videl Cardano ako prvú trillion dolárovú kryptomenu ,čo by znamenalo, že sme skutočne vybudovali samostatnú ekonomiku.”

Napriek tomu, že Cardano je zatiaľ stále  „čisto výskumný projekt“ , jeho vízia sa v blízkej budúcnosti môže stať realitou aj vďaka skutočnosti, že za projektom a platformou stojí hviezdny tým vývojárov. Pred tým ako investujete do akéhokoľvek projektu, je múdre skúmať kto a čo je za projektom. Z tohto hľadiska ADA vyzerá pomerne solídne.

Tak ktorému by ste dali väčšiu šancu? ADA či Ripple? Alebo obidve? Rozhodnutie je iba na Vás, nezabúdajte však investovať len toľko, koľko ste ochotní stratiť. Aj keď sa jedná o známe a populárne digitálne meny, nezabúdajte na vysokú volatilitu, a s tým spojené riziko.

Tento článok nie je určený na poskytovanie finančného poradenstva. Je to len názor. Vykonajte svoj vlastný prieskum pred investovaním do niektorej z mnohých dostupných kryptomien.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here