Samsung nedávno oznámil, že v rámci vývoja v oblasti blockchainu a kryptomien zaradí niektoré kryptomeny medzi možnosti platobných transakcií. V tomto článku sa dozviete o ktoré kryptomeny sa jedná, a v ktorých krajinách sa môžu zákazníci tešiť na prvotnú adaptáciu.

Spoločnosť Samsung, ktorá je najznámejším IT gigantom na celom svete, nezabúda na pokrok a inovácie, ktoré sú v tejto oblasti nevyhnutné. Práve prijímanie kryptomien je veľkým ktorom, ktorým dokazuje svoju snahu vyhovieť zákazníkom vo všetkých smeroch.

Kryptoplatby spoločnosti Samsung prostredníctvom CopPay

Samsung nadviazal strategické partnerstvo s platformou CopPay. Očakáva sa, že kryptoplatby budú postupne začleňované do procesu v niekoľkých štádiách. Pričom v prvom pôjde o implementáciu systému kryptoplatieb v 3 pobaltských krajinách. Oficiálne oznámenie pritom prišlo len nedávno, 20.júla 2018. Môžeme očakávať, že na začiatok bude len zopár kamennných obchodov prijímať platby v kryptomenách. Nájdeme ich v Rize- Lotyšsko, Tallin- Estónsko a ostatné by mali byť v tretej pobaltskej krajine- Litva a to konkrétne v mestách Kaunas a Vilnius.

Kryptomeny, ktoré Samsung príjme

CopPay zverejnil informácie, ktoré naznačujú obmedzený počet druhov kryptomien. Je viac ako pravdepodobné že pôjde o Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Steem a Dash. Hoci je počet mincí malý, je to stále veľká príležitosť pre mnohých, ktorý zvažujú používanie niektorých z nich. Je vidieť, že spoločnosť Samsung verí, že hlavná vlna prílivu kryptomien nás ešte len čaká a oni sa na túto udalosť patrične pripravujú.

Globálne akceptované kryptoplatby – sci-fi či blízka budúcnosť?

Už teraz je viac ako isté, že Samsung mal už dlhodobo plán akceptovania kryptomien. Očakáva sa tiež, že časom nebudú platby obmedzené len na kamenné obchody ale tiež zavítajú tieto nové možnosti aj do internetových obchodov. Doposiaľ však Samsung nevydal žiadne oficiálne termíny. Čo sa týka platformy CoPay, uviedli, že Samsung nie je jediná spoločnosť, ktorá má záujem o vstup do sveta kryptomien. Mnoho ďalších podnikov (známych aj neznámych) v súčasnosti pracuje na tom istom a kryptoplatby spoločnosti Samsung sú len prvé, o ktorých sme počuli.

CopPay verí, že prichádza veľký trend v oblasti digitalizácie platieb a podnikov samotných. Zákazníci získajú nový spôsob platenia za služby a tovar, čo časom môže dosiahnuť aj na reštaurácie či maloobchodníkov.

Nie je až takým veľkým prekvapením, že Samsung pristúpil k tomuto kroku vzhľadom na ich sympatie smerujúce ku blockchainovým technológiám. Samsung sa aktívne venuje výskumným projektom v tejto oblasti. Pred pár dňami dokonca oznámili, že spoločnosť vytvorí vlastné krypto čipy, ktoré im umožnia vstúpiť na trh ASICS. Ďalším pozitívnym faktorom je, že Samsung vyvíja svoj vlastný systém založený na blockchaine, ktorý plánuje využívať na odosielanie a sledovanie zásielok.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here