Minulý štvrtok bolo presunutých 16 000 BTC mincí v hodnote približne 140 miliónov dolárov z peňaženky Mt.Gox. Tento krok môže opäť priniesť obavy v súvislosti s cenou Bitcoinu. Nikto nevie do akej miery by výpredaje mohli uškodiť, ale dobre vieme ako to dopadlo naposledy,  začiatkom roka 2018.

Čo sa to znovu deje

Ako už dobre vieme v Japonsku bol právnikom poverený Nobuaki Kobayashi likvidáciou finančných prostriedkov skrachovanej burzy Mt. Gox za účelom vyplácania poškodených užívateľov tejto burzy. Prostriedky sú umiestnené na takzvaných cold peňaženkách  odkiaľ sú premiestňované a vznikajú obavy, či nie je opäť v pláne poslať kryptomeny na burzy za účelom likvidácie. Tento akt by mohol mať veľký vplyv na cenu Bitcoinu a Bitcoin Cash, bohužiaľ nie v pozitívnom zmysle.

A zvyšné Bitcoiny?

Poškodení klienti musia byť podľa súdneho príkazu vyplatení výhradne v dolároch a kedže cena BTC  a BCH sa za ten čas výrazne zmenila, po uhradení všetkých restov ostane na peňaženkách burzy Mt. Gox stále veľké množstvo mincí, čo je určite znepokojujúce.

Nie je ešte známe ako bude presne prebiehať finančné odškodnenie postihnutých klientov, ale v najbližších mesiacoch by sa mal tento prípad doriešiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here