Dlho obávaný summit v Argentíne začína dnešným dňom 19. 3. 2018 a bude pokračovať aj zajtra . Okrem mnohých európskych problémov najmä v spojení s digitalizáciou bude na programe skúmanie problematiky v doposiaľ novom sektore kryptomien.

Nechceme nové pravidlá!

Globálny hliadkovací orgán oznámil, že sa búdu zameriavať skôr na preskúmanie existujúcich pravidiel a odklonia sa od navrhovania nových.

Rada pre finančnú stabilitu,ktorá koordinuje reguláciu G20 odporovala požiadavkám niektorých členov G20, ktorí žiadali regulácie krypto aktív ako napríklad Bitcoinu.

Najväčšiu obavu vyvoláva skutočnosť, že MarkCarney, guvernér Bank of England je otvoreným kritikom Bitcoinu a zároveň stojí v čele Rady pre finančnú stabilitu. Carney v minulosti hovoril veľa o pochybnostiach týkajúcich sa dôveryhodnosti kryptomien.

Narušenie finančnej stability sa nekoná

Nakoľko analýza ukázala, že neexistuje dostatok konsenzu na vytvorenie radikálnej novej regulácie medzi 20 krajinami, ktoré tvoria G20, vydala FSB rada pre finančnú stabilitu list centrálnym bankám a ministrom financií, ktorí sa stretnú tieto dni v Buenos Aires. Výsledkom počiatočného posúdenia krypto aktív je, že nepredstavujú riziko pre celosvetovú finančnú stabilitu.

List určený členom G20

Carneys v tomto liste poukazuje na zvýšenú ochotu v jeho postoji prijať krypto aktíva ako súčasť svetového finančného systému. Je nutné podotknúť, že toto bude posledný rok kedy Carneys pôsobí ako predseda FSB a ako guvernér Bank of England. Povedal, že jeho nástupca by mal preskúmať existujúce pravidlá na rozdiel od presadzovania nových.

Tieto správy sú zatiaľ predčasné, nezabúdajme, že nasledujúce dni sa bude na túto tému v Argentíne určite diskutovať, preto počkajme na konečný verdikt.  Každopádne sú však tieto správy výborne, čo sa okamžite odrazilo aj na cene Bitcoinu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here