Wall Street prichádza o talentovaných obchodníkov v pomerne krátkom čase. Steve Hunt jeden z popredných obchodníkov sa nedávno pripojil k tomuto rýchlo rastúcemu zoznamu. Steve je bývalý technický riaditeľ (CTO-Chief Technology Officer) spoločnosti Jump Trading, momentálne ho „ulovila“ populárna krypto burza Kraken. Nie je to prvý krát, čo sa z Wall Street vyparil talentovaný obchodník.

Bitcoin je pre obchodníkov atraktívny

Obchodné firmy sú na Wall Street pomerne bežné. Zatiaľ čo tieto spoločnosti venujú veľkú pozornosť novým platobným technológiam, kryptomeny a blockchain u nich nemajú ešte príliš veľkú popularitu. Alebo by sa to mohlo aspoň na prvý pohľad zdať, no pravda je, že veľa aktívnych pracovníkov a vedúcich na Wall Street pod drobnohľadom skúma tento novo vznikajúci trh. Za posledný rok opustilo mnoho ľudí finančný svet pri hľadaní úspechu vo svete Bitcoinu.

Steve Hunt opustil spoločnosť Jump Trading ešte v novembri 2017, odchod bol nečakaný, ale zdá sa, že už vtedy Steve veľmi dobre vedel kam smeruje. V tom istom období začala známa burza hľadať viceprezidenta inžinierstva na ktorú sa Steve Hunt skvele hodí.

Kraken potreboval inovácie

Tento krok bol pre Kraken veľmi potrebný, nakoľko spoločnosť Kraken získala negatívnu pozornosť kvôli čiastočne zhoršenému výkonu. Spoločnosť odvtedy prešla výraznou transformáciou. Vylepšenia sa týkajú najmä obchodného mechanizmu.

Nie je to prvý krát kedy krypto spoločnosti priťahujú talenty z Wall Street. Coinbase, Circle a ďalšie sú toho dôkazmi. Je to pozitívny vývoj tohto nového odvetvia. Bitcoin pomaly dozrieva a poskytovatelia služieb sa spoločne s ním neustále vyvíjajú.

Pridajte sa ku nám na facebooku a sledujte aktuálne dianie! Ďakujeme

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here